-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Прикарпатцям на замітку: поради, як захистити техніку та оселю від стрибків напруги

-Реклама-spot_img
spot_img

Стрибки напруги – часте явище, яке негативно впливає на електромережі та побутову техніку в домі. Особливо ця проблема стосується старих будинків, де мережа вже перебуває у зношеному стані.

Про це пише Правда.іф з посиланням на ТСН.

Чому напруга може “стрибати”

Різка та значна зміна вольтажу електромережі називається стрибками напруги. На стабільність та якість електропостачання зазвичай впливають два фактори: технічний стан мережі (трансформаторів, ліній електроенергії тощо) та дотримання безперервного балансу між споживанням електроенергії та її виробництвом.

- РЕКЛАМА-

Часто напруга починає стрибати, коли до мережі підключають потужний прилад, який відрізняється високим рівнем енергоспоживання. Найчастіше такі проблеми трапляються в зимовий період, коли люди більше перебувають вдома та вмикають різноманітну техніку, зокрема електрообігрівачі.

Як зрозуміти, що є проблеми з напругою у квартирі чи будинку

Щоб швидко та надійно визначити, чи є в будинку або квартирі проблеми з напругою, потрібно скористатися спеціальним пристроєм – мультиметром. Він заміряє і записує показники, отримані в різні проміжки часу. За нормальної роботи в однофазній мережі напруга становить 220 Вольт. Якщо допустима норма вище на 5-10%, то електричні прилади можуть нормально функціонувати. А ось проблема настає тоді, коли вольтаж опускається нижче 198 Вольт або піднімається вище 242 Вольт.

Звичайно, мультиметр можна знайти не в кожному домі. А тому можна скористатися кількома перевіреними способами, які допоможуть визначити проблеми з напругою:

  • тьмяне світіння ламп або їхнє мерехтіння, лампи часто перегорають;
  • в роботі електроприладів помітне порушення – ТЕНи повільно нагріваються, трансформатори гудуть, таймери скидаються тощо.

Як стрибки напруги можуть впливати на роботу техніки в домі

Коли показники напруги низькі, то електроприлади можуть просто не увімкнутися. Коли стрибок напруги великий, відбувається пробій в ізоляції, тому техніка може виходити з ладу. Існує великий ризик виникнення пожежі. Особливо в старих будинках, де електромережа часто перебуває в аварійному стані.

Якщо ви помітили проблеми з напругою в домі, варто зателефонувати до енергопостачальної компанії і повідомити.

Як захистити побутову техніку від стрибків напруги

Щоб захистити себе від негативних наслідків стрибків напруги, можна скористатися такими способами:

  1. Користуєтесь приладами рідко – вимикайте їх із розетки: наприклад, якщо ви не користуєтесь щодня пральною машинкою, її краще не вмикати в електромережу. Особливо важливо запам’ятати це правило і використовувати його тоді, коли ви їдете у відпустку або надовго відлучаєтеся з дому.
  2. Використовуйте стабілізатор або реле напруги: коли реле напруги фіксує перепад напруги, воно вимикає увімкнені в нього прилади, а потім подає сигнал, що техніку можна увімкнути. А ось стабілізатор допомагає скоригувати рівень напруги і захистити прилад від перегорання.
  3. Придбайте генератор: такий варіант найкращий для власників приватних будинків, однак є такі генератори, які підходять і для квартир. Їх можна використовувати як джерело резервного живлення, коли немає світла або є перепади напруги.
  4. Встановіть пристрій безперебійного живлення (UPS): цей автоматичний пристрій дозволяє побутовій техніці, яка до нього приєднана, певний час працювати від акумулятора. Комфортно, коли часто вимикається світло чи є перепади напруги.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Світлана Якимчук
Світлана Якимчук
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф.юа. Випускник філологічного факультету Прикарпатського національного університету
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Видалення волосся лазером у Івано-Франківську. Лазерна епіляція у FineLine

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні