-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Прикарпатцям на замітку: що необхідно зробити власнику паю перед відкриттям ринку землі

-Реклама-spot_img
spot_img

З 1 липня 2021 року в Україні знімається заборона на продаж земельних паїв. Пайовикам уже зараз потрібно зробити декілька важливих кроків, щоб захистити себе та свій земельний пай від можливих проблем.

Депутат Івано-Франківської облради від «Європейської Солідарності», екснардеп Роман Ткач оприлюднив покрокову інструкцію, що потрібно зробити власникам паїв перед відкриттям ринку землі.

«Ще довго йтимуть дискусії, кому продавати, скільки продавати, на яких умовах, організовується всеукраїнський референдум тощо. Але я вкотре хочу порадити всім власникам земельних паїв зробити декілька важливих кроків, щоб захистити себе та свій земельний пай від можливих проблем», – зазначив Роман Ткач.

Прикарпатцям на замітку: що необхідно зробити власнику паю перед відкриттям ринку землі

Першочергово вам потрібно:

- РЕКЛАМА-
  1. Перевірте, чи в наявності ваші документи на земельну ділянку (пай).
  2. Якщо у вас є державний акт на право власності на землю (пай) старого взірця (червоного кольору) – слід звернутись в землевпорядну організацію, щоб виготовити технічну документацію для присвоєння кадастрового номеру та зареєструвати її в системі земельного кадастру.
  3. Якщо у вас є державний акт на землю (пай) нового взірця (зеленого кольору) і він має кадастровий номер – варто перевірити, чи ваша земельна ділянка зареєстрована та є в системі земельного кадастру.

Ви можете зробити це самостійно на сайті https://map.land.gov.ua/kadastrova-karta, де у віконці просто напишете свій кадастровий номер – і система вам покаже, чи є там ваша земельна ділянка.

Також ви можете звернутись в сільську раду (ОТГ) до землевпорядника за місцем знаходження землі, який вам допоможе перевірити, чи зареєстрована ваша ділянка.

Якщо ви переконались, що ваша земельна ділянка має кадастровий номер та внесена до системи земельного кадастру, раджу також зареєструвати право власності на неї в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень.

Такі дії допоможуть підготувати земельну ділянку для її можливого продажу у майбутньому або ж переконатися у тому, що продаж сусідських ділянок не нашкодить вам.

«І насамкінець, останньою думкою у вас має бути продаж паю. Чекайте, одержуйте орендну плату (яка із введенням ринку земель збільшиться в рази) і пам’ятайте – продати свій земельний пай ви встигнете завжди. Не спішіть», – зазначив Роман Ткач.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Світлана Якимчук
Світлана Якимчук
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф.юа. Випускник філологічного факультету Прикарпатського національного університету
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні