Крафтові виробники Прикарпаття об’єднаються, щоб популяризувати свою продукцію не тільки на місцевому рівні, а й на українському і навіть міжнародному ринках. Для цього в Івано-Франківську організували ярмарок-презентацію їхніх товарів.
Про це пише КУРС з посиланням на канал 402.
“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.
Чаї та різноманітні вироби з карпатських трав на ярмарку представили місцеві підприємці з Богородчанщини.
“В цілому компанія займається збором і заготівлею дикорослих рослин, а також вирощуванням нішевих культур. І в замкнутому циклі виготовляємо фітопродукцію в якості фіточаю. Маємо в розробці спеції і ще ряд асортиментних речей, які незабаром зможемо запропонувати”, — розповів підприємець Віктор Гончаров.
Свою продукцію на ярмарку презентував і Руслан Угринчук з Долини. Близько 10 років чоловік разом з сім’єю займається виготовленням натурального меду, прополісу та крафтового квасу. Каже, що свою діяльність починав з одного вулика, зараз у чоловіка їх понад 80. Уся продукція, переконує, не тільки смачна, а й дуже корисна для здоров’я.
“Декілька сортів меду, прополіс, різноманітні настоянки. Асортимент – 20-30 позицій. Це натуральний продукт, без цукрів тощо, — каже підприємець.
Крафтові виробники, каже керівниця громадської спілки “Дорога смаку Прикарпаття” Ірина Фіщук, є знаковою частиною економіки регіону. Завдяки їхній продукції, яка напряму пов’язана з Карпатами, формується бренд області і створюються нові робочі місця.
“Наша мета полягає в тому, щоб об’єднати таких людей і допомогти їм вийти з продуктами на експорт і розвивати виробництво в нашому регіоні. Це – ягоди, гриби, солодощі з карпатських дарів”, — зазначила Ірина Фіщук.
Об’єднаються виробники у кластер “Дикоросів”. Сюди входитимуть підприємці, які залучені у всіх ланках створення крафтової продукції. Зокрема ті, хто займається заготівлею сировини, її переробкою та реалізацією. А все задля того, щоб сформувати кластерний підхід до виготовлення товарів за принципом “з лісу до столу”.