Прикарпатські полонини рясніють дикиим нарцисом й рідкісним тирличем ФОТО
Диван на коліщатках в темній вітальні

Прикарпатські полонини рясніють диким нарцисом й рідкісним тирличем ФОТО

Автор: Ірина Ігнатюк
12/06/2021 13:33
-Реклама
Оренда і продаж комерційної нерухомості від 30 м²
-Реклама
-Реклама
Готелі Reikartz і контакти, Україна
-Реклама
-Реклама
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні

В Україні чимало квітучих локацій, і вони постійно збільшуються. Тепер така є й на Рахівщині, де біля підніжжя гори Близниця рясно зацвіли дикі нарциси й рідкісний тирлич, що є символом Альп.

Реклама: Місцеві пропозиції
Ремонт зарядних станцій BGA, якість і надійність.
Ремонт інверторів, Ecoflow, зарядних станцій.”

“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.

Джерело: Фейсбук Рахівського лісового дослідного господарства

Як зазначається, нарцис вузьколистий, що в першій половині травня масово цвіте у Долині нарцисів, зараз вкрив луки у високогірних масивах Рахівського дослідного господарства. Так в урочищі Тростянець Квасівського лісництва чарівними квітами вкрита вся полонина Шиса, інформує  24 канал.

Нарцис вузьколистий поширений в Альпах, на Балканах i в Карпатах на висотах 900 – 2000 метрів над рівнем моря. Тому, в умовах субальпійського і альпійського поясів Свидовецького хребта і Мармароського кристалічного масиву, нарцис почувається дуже добре і місцями утворює менш щільні зарості, ніж в Долині нарцисів.

Окрім нарциса вузьколистого, полонини вкрилися символом Альп – тирличем. Саме цю квітку можна побачити на національній символіці і одязі, вишиванках, коробках цукерок та рекламі всіх приальпійських країн.

Квітка тирлич росте в Карпатах на полонинах, у зарослях з вільхи зеленої. Занесена до Червоної книги України. У природних умовах таку рослину можна зустріти на будь-якому континенті Землі, – йдеться в повідомленні.

Однак найчастіше вона трапляється у зоні помірного клімату Північної півкулі, наприклад, на субальпійських і альпійських луках. Частина видів може зустрічатися на висоті близько 5,5 тисячі метрів над рівнем моря.

Відомо, що вже в Стародавньому Єгипті тирлич почали використовувати як високоефективний засіб від шлункових захворювань, для лікування забитих місць, судом і укусів отруйних тварин. Також її застосовували при діареї, чумі, туберкульозі, гарячці, а ще для позбавлення від глистів.

І нині ця культура є дуже цінною у знахарів, які проживають у Карпатах, вони використовують її для лікування захворювань жовчного міхура, печінки й органів травлення.