Через сильний вітер, який сьогодні спостерігається на Прикарпатті, знову на золовідвалі Бурштинської ТЕС піднялася “пилова буря”.
Мешканець села Бовшів, Галицького району опублікував відео, на якому видно, що пил накрив населений пункт, передає Фіртка.
Варто наголосити, що ДТЕК Бурштинська ТЕС планує нарощення ще двох ярусів на золовідвалі поблизу села Бовшів. Реалізація проєкт викликана виробничою необхідністю складування продуктів спалювання вугілля.
Ще 30 травня минулого року на громадських слуханнях, де були присутні громади Галича, Бурштина, Задністрянська, Бовшева та прилеглих сіл, представники обласної екологічної комісії та незалежні експерти вели мову про наміри ДТЕК Бурштинська ТЕС нарощувати золовідвал.
Ще тоді, директор ДТЕК Бурштинська ТЕС Денис Шмигаль, а вже сьогодні обіймає посаду прем’єр-міністр України, представив доповідь, в якій окреслив всі нюанси нарощування золовідвалу та наголосив на його необхідності – продовжувати забезпечувати 3 млн українців електроенергією та зберегти робочі місця 3 000 працівникам.
Золовідвали – невід’ємна складова виробничого процесу ТЕС, куди з допомогою системи гідрозоловидалення та системі гідравлічного транспортування складуються відходи спалювання вугілля – золошлакові матеріали.
Бурштинська ТЕС спалює на добу 13,8 тис тон вугілля. Наразі склався брак куди складати в подальшому золу, адже без цієї ланки виробничого процесу ТЕС не може працювати.
Енергетики мають намір наростити 4 та 5 ярус, висотою 6,0 м у межах існуючих золовідвалів №1 та №2.
Також проєкт передбачена система безперервного поливу золовідвалів проясненою водою задля створення завіси. Проте, схоже, що цей процес так і не налагоджений і люди знову стали заручниками ситуації.
Нагадаємо, що у червні 2019 року, через сильний вітер на золовідвалі Брштинської ТЕС у селі Демешківці піднялася “пилова буря”. Тоді гора золи у Демешківцях пилючить кілька днів. Спостерігачі та місцеві мешканці причину “пилової бурі” бачать у порушенні технології робіт – на золовідвалі немає води. Пожежникам Галицького районного управління ДСНС в області довелося виїхати на місце, щоб приборкати «бурю».
Довідка:
Запроєктований місткість золовідвалу складає 2 367,63 тис. м куб. при виході золи 700 тис. т/рік або 432,1 тис. м куб./рік. Ця місткість забезпечує складування золошлакових відходів протягом 5,48 року.
Для нарощування 4 та 5 ярусів золовідвалу №2 будуть використані накопичені на ТЕС ресурси золи та шлаку: золи – 1 465,63 тис. м куб., шлаку – 83,17 тис. м куб. Для експлуатації будівельної техніки використовуватимуть паливні ресурси.