Що варто відвідати на Прикарпатті - поради від ТСН
Диван на коліщатках в темній вітальні

Що варто відвідати на Прикарпатті – поради від ТСН ВІДЕО

Автор: Ігор Василик
20/08/2021 11:13
-Реклама
Оренда і продаж комерційної нерухомості від 30 м²
-Реклама
-Реклама
-Реклама
-Реклама
ЖК Silver, старт продажу, вигідна ціна, сучасне планування.

Івано-Франківщина, яку ще називають Прикарпаттям, для більшості українців насамперед асоціюється з горами, а сам Івано-Франківськ називають “воротами до Карпат”. Але насправді в обласному центрі можна затриматися на кілька днів, а мандрівні плани Івано-Франківською областю — поміняти буквально дорогою, спокусившись досі незвіданими локаціями, серед яких — унікальний мальовничий Дністровський каньйон.

Реклама: Місцеві пропозиції
Ремонт зарядних станцій BGA, якість і надійність.
Ремонт інверторів, Ecoflow, зарядних станцій.”

“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.

Саме тут, на межі із Закарпаттям — найвища точка України — Говерла. Хто бодай раз туди піднявся, може пишатися — переміг сам себе, інформує “ТСН”.

Неподалік Верховини — Писаний Камінь — давнє язичницьке капище, весь у петрогліфах.

У неймовірних тутешніх краєвидах не раз шукали натхнення Франко, Коцюбинський, Леся Українка.

Родом з Прикарпаття легендарний Довбуш. Як таборував зі своїми опришками — можна побачити у печерах скель біля села Бубнище, які тепер названі на його честь. До речі, десь у горах Довбуш заховав свої скарби. І вони досі не знайдені.

Тільки на Прикарпатті віриться, що машина часу існує. І володіють нею — гуцули. Цей гірський народ ревно береже свої традиційні ремесла, одяг, кухню.

Данина сучасності — туристичний курорт Буковель — найбільший у Східній Європі. Тут не сумно цілий рік: понад 70 км трас чекають на лижників та сноубордистів взимку, а влітку різноманіття активностей — від екстремальних атракціонів до пляжу на найбільшому штучному озері Карпат.

Поміж карпатських гір у Маняві причаївся давній скит, який має багатовікову історією, оповиту легендами про скарби, що зникли за одну ніч, коли монастир закривали, та Блажений Камінь з цілющою водою.

Неподалік — Манявський водоспад — найвищий в Україні.

Але Івано-Франківщина — це не тільки гори. Вздовж Дністра — мало відоме для туристів та надзвичайно цікаве Покуття, через яке проходить найбільший каньйон в Україні — Дністровський.

Від споглядання неймовірних краєвид аж дух перехоплює. А ще тут особливий мікроклімат, який вдало використовують селяни — вирощують фрукти-овочі, а оскільки вони ще й смачно куховарять, то розвивають гастротуризм

У селі Чортовці гектари полів засаджені капустою на будь-який смак —  білокачання рання, середня, зимова, броколлі різних видів, капуста цвітна. Тільки тут готують особливу страву, яку більше ніде не зустрінеш — “капусту приймлену”, яку варять з пшоном, заправляють домашніми яйцями, сметаною та борошном.

Неподалік — село Надорожна, в якому особливий мікроклімат сприяє сливовим врожаям. Тутешніх жителів навіть прозивають “слив’єнниками”. Сливу тут сушать, маринують, коптять, консервують — вистачає і для себе, і на “експорт”, в сусідні області. Коронною тутешньою стравою є суп зі слив. Його готують із галушками з тіста, картоплею, морквою, додають трошки сметани і в самому кінці — порізану на дрібні шматки сливку.

Здебільшого туристи приїжджають сюди все ще не для того, щоб посмакувати особливими стравами, а для сплаву мальовничим Дністровським каньйоном. За будь-якої погоди у літній сезон рікою пливе все, що тримається на воді — байдарки, каное, каяки, катамарани, сап-дошки і навіть середньовічні лодії.

Тут пропонують одноденні маршрути, коли туристи за день долають 30 км вниз по Дністру. Але  є відчайдухи, які сплавлятися можуть кілька днів і навіть тижнів. Адже тільки Івано-Франківщиною каньйон тягнеться більш ніж на півтори сотні кілометрів.

“На цій ділянці Дністер утворює багато згинів, які називаються меандри. Тому інколи по карті ми бачимо, ніби відстань 2-4 км, а насправді рікою треба проплисти 25-30 км”, — пояснив директор “Дністровського регіонального ландшафтного парку” Михайло Ковтун.

Дністровський каньйон може стати справжньою туристичною меккою, а це дозволить місцевим мешканцям працювати вдома і не залишати сім’ї заради заробітків за кордоном.

Адміністрація заповідника уже виграла державний грант на будівництво глемпінгу — особливого готелю-кемпінгу з міні-будиночків, які не будуть завдавати шкоди  заповідній територій. Такі заклади уже існують за кордоном, на Івано-Франківщині може з’явитися перший в Україні.