Сполучені Штати Америки повинні перезапустити виробництво артилерійських систем HIMARS, щоб постачати їх в Україну принаймні десятками.
Американці не так давно припинили виробництво HIMARS, заявив колишній командувач союзними силами США та НАТО генерал Веслі Кларк, передає “Голос Америки”.
“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.
“Чотири системи, передані США, це дуже мало. Наразі їх навіть у нас не виробляють. Як і у випадку зі “Стінгерами” та “Джавелінами”, Америці доведеться пришвидшити власне виробництво, щоб терміново забезпечити усі потреби на відправку в Україну. Водночас треба мати певний резерв на складах, але ці запаси не безмежні. Виробництво HIMARS, імовірно, перезапустять, але це – не миттєвий процес. Сподіваюся, що ми зможемо надати Україні кілька десятків цих ракетних систем”, – сказав він.
Кларк також зазначив, що системи HIMARS вкрай необхідні Збройним силам України для збереження власних позицій. Адже перебуваючи в обороні, українські військові є фіксованою мішенню для потужної російської артилерії.
“Ці системи високої дальності дадуть змогу українським силам тримати ворога подалі від лінії зіткнення і самим вийти із зони дії російської артилерії. Дальність HIMARS переважає російські “Смерчі” на кілька кілометрів”, – пояснив генерал.
HIMARS можуть вражати цілі на відстані до 300 км, але Україні поки що надали боєприпаси з дальністю не більше 80 км.
HIMARS призначена для ураження районів зосередження артилерійських систем, засобів ППО й вогневої підтримки, вантажного транспорту, бойових машин і бронетранспортерів. А також для надання вогневої підтримки своїм підрозділам.
У новому пакеті оборонної допомоги від США українське командування покладає особливу надію саме на ракетні системи залпового вогню HIMARS. США уже виділили Україні чотири такі установки.