-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Стало відомо, як саме каратимуть франківців, які користуються чужими транспортними картками

-Реклама-spot_img
spot_img

У Франківську почастішали випадки, коли пільговими картками в комунальних автобусах користуються не їхні власники. Раніше контролери ловили таких 2-3 на тиждень, а днями конфіскували понад 20.

Дорослі діти їздили з пенсійними картками своїх батьків або з учнівськими картками своїх дітей, пише Репортер.

Були свідоміші

- РЕКЛАМА-

Начальник відділу контролю КП «Електротранс» Любомир Смушак говорить, що наразі повної статистики, скільки карток вилучили, вони ще не мають. Бо ж тільки почали це робити.

«Картки ми перевіряли завжди, але раніше люди були більш свідоміші й не допускали цього, – стверджує Смушак. – Є багато пенсіонерів, які гублять свої картки. Тобто ту картку ми вже шукаємо та блокуємо, а людина виробляє собі іншу. Та поки та людина звернеться, хтось їздить за її карткою. І ми зараз почали масово перевіряти всіх пасажирів. От, і результат. У мене одна група контролерів вилучила десять карток за два дні».

Поки що всі вилучені картки віддають їхнім власникам – з попередженням, що вдруге так не вийде.

Стало відомо, як саме каратимуть франківців, які користуються чужими транспортними картками

«В одного чоловіка вилучили картку його матері. Казав, мовляв, я з мамою живу в одній квартирі, що я не можу поїхати з її карткою? – розказує Любомир Смушак. – А це здоровий молодий чоловік, років 40. Таких випадків багато. Було, коли чоловік їхав за учнівською карткою. На фото дів­чинка, може, клас третій. Нічого не пояснював. Це ж свідомий крок! Люди приходять і розказують, що переплутали чи ще щось. Ніхто не зізнався, що він свідомо це робить».

Головне – зняти чохол

Загалом у Франківську на маршрутах щодня працюють 16 контролерів. До прикладу, Мирослава Кучірка лише за понеділок виписала два штрафи за те, що люди їхали з чужими картками.

«Ми працювали вчора на 55 маршруті, сіли біля «Бастіону», – розказує пані Мирослава. – Я зняла з валідатора дані й підійшли до одної пасажирки, аби перевірити. Вона приклала свою карточку, але в чохлі. Тоді я попросила, аби вона показала фотографію. А на фото геть інша жінка. Напевно, вона їхала по материній картці. Попросила сплатити штраф – 120 грн, бо це не її картка. Вона вихопила ту «Галку» з рук, але штраф оплатила. Ну, битися ж не будемо?».

Того ж дня на 46 маршруті ще одна жінка хотіла скористатися безкоштовним проїздом з чужою карткою. Закривала фото пальцем, аби не бачили контролери. Також сплатила штраф.

Ще Мирослава Кучірка розказує, що багато дорослих їздять за учнівськими картками. Її колега вилучила таких десять карток.

«Люди нічого не пояснюють, вихапують з рук картку, але платять штраф і виходять на найближчій зупинці, – розказує контро­лерка. – Клянуть нас. Різне буває. Найперше, звертаємо увагу на картки, що в чохлі. Просимо витягнути й показати. Тоді видно реакцію. Хтось спокійно витягає, бо то його, а хтось нервується. Їдуть жінка на чоловіковій картці і навпаки. У п’ятницю дівчина їхала на посвідченні мами, карточ­ку ми також вилучили».

Чорний список

Картки «Галка» почали видавати у 2019 році. За цей час їх отримали приблизно 80 тисяч франківців. За словами директора КП «Електротранс» Віталія Голутяка, десь 2-3 тисячі видали повторно, бо люди зверталися, що загубили їх.

Голутяк каже, в Україні кожен вид картки намагаються робити іншим кольором, аби було видно, що це учнівська чи пенсійна картка.

«Ми свідомо на це не йшли, а вирішили піти таким європейським зразком, коли картки різних типів, але зовні однакові, – пояснює Віталій Голутяк. – Нам це порекомендували ті, хто розробляв дизайн. Зараз ми таки вважаємо, що робили б інакше, – різними кольорами. Сподівалися, що люди не зловживатимуть. Коли побачили цю тенденцію, то попросили контролерів дивитись ретельніше. Якщо за місяць це було 2-3 картки в тиждень, то зараз в рази більше».

За словами Голутяка, минулого місяця вони виписали понад 50 штрафних квитків, а у червні, вважає, що буде більше. Адже зараз пасажири заходять у всі двері, а не лише у передні, як було в період посиленого карантину, тому можуть зловживати. Штрафи виписують за відсутність електронного чи паперового квитка та за проїзд з чужою карткою.

«Конфісковані картки ми перевіряємо та віддаємо їх людям, – говорить Голутяк. – Для себе хочемо зрозуміти, яким способом їх отримують люди. Чи це в більшості свідома передача і намагання просто безкош­товно їздити, чи багато карток люди гублять і, може, ми недопрацьовуємо в плані їх блокування? Конфісковані картки повертаємо, але попереджаємо, що наступного разу заблокуємо».

Також Віталій Голутяк каже, на виконкомі будуть просити дозволити за порушення правил користування карткою відмовляти у безкоштовному проїзді та не давати можливості виготовити дублікат.

«Робити такий своєрідний чорний список, – говорить директор КП «Електротранс». – Ще не знаємо, як це зробити юридично правильно. Але однозначно будемо вживати усіх заходів, аби не було таких махлювань».

Авторка: Світлана Лелик

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Світлана Якимчук
Світлана Якимчук
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф.юа. Випускник філологічного факультету Прикарпатського національного університету
-Реклама-

РЕКЛАМА

zhytlo-ta-komercziya-zi-svyatkovymy-znyzhkamy/

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні