Мешканці кількох будинків на вулицях Галицька та Пулюя в Івано-Франківську приблизно сім років виступають проти зведення багатоповерхівки на сусідній ділянці, пише Суспільне Карпати. За цей час поблизу будівництва утворилося стихійне сміттєзвалище.
“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.
Мешканка будинку № 93 на вулиці Галицька Любов Паршивлюк розповідає, якою раніше була територія поблизу її дому:
“Коли ми поселилися, тут була приватна забудова і польський будиночок. Тут жила сім’я. Прийшов забудівник. Домовився з цим господарем. Купив у нього приблизно чотири сотки. Де він взяв ті документи і хто йому попідписував, що це збільшилося в два рази, ніхто не знає. Бо в нас є витяг, де ці документи первинні”.
Володимир Гаркавенко за професією будівельник. Чоловік каже, що згідно з будівельними нормами, на цій території може бути лише одно- або двоповерхова приватна споруда.
“Тут є багато квартир, багато дітей і майже немає нормального дитячого майданчика, спортивного майданчика. Ці ділянки повинні бути поблизу будинків, але їх тут немає. І їх неможливо зробити, якщо буде забудова на цьому місці”, – каже Володимир Гаркавенко.
Мешканці прилеглих будинків збирали підписи, аби на цьому місці не зводили багатоповерхівку. Наразі будівництва немає, але виникла інша проблема – ділянку занедбали, сюди викидають побутове сміття, а паркан частково завалений.
Мешканка будинку будинку № 93 на Галицькій Надія Багрій говорить:
“Першого липня 2018-го року цю ділянку передали житлово-комунальному кооперативу учасників АТО “Соціум”. Вони прийшли, розчистили, хотіли тут будувати. Але ми проти, ділянка просто мала для забудови будь-якої. Вони на сесіях виступають, кажуть, щоб дали їм дозвіл. Їм тут не жити, а жити нам, тому ми відстоюємо свої права”.
За словами начальника управління архітектури, дизайну та містобудівної діяльності Івано-Франківської міської ради Ореста Кошика, дозвільних документів на будівництво на цій ділянці не видавали.
“Дозволів ніяких не видавалося. Питання десь три-два роки тому актуальне було. У зв’язку з тим, що там є мешканці, дозволів ніяких не видавалося взагалі. Відповідно, поки що вони не зверталися з цим питанням”.
Як розповів телефоном секретар Міської Асоціації учасників АТО Тарас Кузь, вони дійсно є власниками цієї ділянки. Разом із нею придбали дозвіл на будівництво, виданий у 1997-1998 роках. Тут вони мають намір звести будинок. Огорожу хочуть відновити, а за сміття, каже Тарас Кузь, нести відповідальність повинен той, хто його сюди викидає.
“Планово у нас є дозвільні документи на будівництво дев’ятиповерхового однопід’їздного будинку. У зв’язку з локдауном і коронавірусом це питання відкладено на невизначений термін. Приблизно 9-10 квартир в нас заплановано для учасників антитерористичної операції. Щоб хтось отримав щось безоплатно, звідкись воно має взятися. Значить, кошти від тих квартир, які будуть продані, автоматично будуть розподілені на безкоштовну видачу квартир”, – пояснює Тарас Кузь.
Протягом року до муніципальної інспекції тричі телефонували з проханням зробити на цій ділянці порядок. Окрім того, надійшло декілька листів з таким же проханням, каже заступник директора КП “Муніципальна інспекція” Олександр Пікуляк.
“Більшість сміття, яке є на цій території, побутового характеру. Тобто, жителі виходять, викидають сміття в синіх пакетах і йдуть. Є конфлікт. Спілкувалися сьогодні безпосередньо з відповідальною особою з обласної спілки учасників АТО. Нам пообіцяли поновити огорожу і при можливості забрати звідти сміття”, – каже Олександр Пікуляк.