Диван на коліщатках в темній вітальні

У 308 закладах освіти області замість укриттів використовуються спортзали, їдальні, коридори, – Чернецький

Автор: Lilia
07/08/2024 14:41
-Реклама
-Реклама
-Реклама
-Реклама
-Реклама

Сьогодні голова Івано-Франківської ОВА Світлана Онищук спільно з головами районних військових адміністрацій, головами територіальних громад та представниками ГУ ДСНС області обговорили питання безпеки школярів під час очного навчання у 2024-2025 навчальному році.

Йшлося про те, щоб створити захищений простір на перших поверхах приміщень освітніх закладів, повідомляє кореспондентка Правди.іф з місця події.

Реклама: Місцеві пропозиції
Ціни на лазерну епіляцію у Києві
Лазерна епіляція пахв: Безкоштовно

Косметологія FineLine пропонує лазерну епіляцію на новому 3000w апараті. Спробуйте перший сеанс на ділянку пахв безкоштовно. Переконайтесь у ефективності!

Однак, за словами директора департаменту освіти і науки облдержадміністрації Віктора Кімаковича, такі простори не являються альтернативою укриттям. Це є лише тимчасові технічні рішення, які дозволяють почати очне навчання.

Питання про створення захищеного простору торкається приміщень, у яких немає підвальних сховищ. Воно є дороговартісне і тривале по часу, щоб можна було швидко його організувати”, – розповідає Віктор Кімакович.

В Івано-Франківській області функціонує 553 заклади середньої освіти і 119 філій, де навчається 158,8 тисяч здобувачів освіти. У 457 дошкільних закладах – 34 тисячі вихованців.

В Івано-Франківському районі діє 25% закладів освіти, які не мають укриттів, тому не можуть забезпечити очне навчання школярам. Найбільший відсоток становлять маленькі школи у гірській місцевості.

Наведемо дані по кожному району зокрема:

  • Калуський район – 40%
  • Коломийський район – 31,5%
  • Косівський район – 60%
  • Надвірнянський район – 36%
  • Верховинський район – 90%

Директор департаменту освіти і науки області стверджує, що наразі готуються урядові рішення проекту постанови щодо створення у закладах освіти захищених просторів:

“Тому потрібно вже зараз керівникам закладів, котрі не мають укриттів, акумулювати кошти і вирішувати, як саме вони будуть організовувати безпечний простір у своїх школах”.

Оскільки часу до початку навчального року залишається зовсім небагато, може бути кілька варіантів для створення такого простору у освітніх закладах:

  1. Інженерно-технічні рішення, які не передбачають втручанняу конструкції будівлі закладів освіти – встановлення так званих “віконниць”, заставляння вікон зовні мішками з піском
  2. Інженерно-технічні рішення, які потребують втручання у конструкції будівлі.

Начальник Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області Володимир Чернецький повідомив, що замість укриттів для захисту у 308 закладах освіти області використовуються найпростіші приміщення. Це спортивні зали, їдальні, навчальні класи чи коридори.

“У 21 навчальному закладі є підвальні приміщення, котрі можуть слугувати укриттям, але вони досі не обладнані для цього”, – наголошує Чернецький.