У Франківську хочуть створити кінокомісію, яка б залучала на територію області кіноматографістів і допомагала розвивати економіку
Диван на коліщатках в темній вітальні

У Франківську хочуть створити кінокомісію, яка б залучала на територію області кіноматографістів і допомагала розвивати економіку

Автор: Ігор Василик
11/08/2021 17:09
-Реклама
Оренда і продаж комерційної нерухомості від 30 м²
-Реклама
-Реклама
-Реклама
Готелі Reikartz і контакти, Україна
-Реклама

В Івано-Франківську планують створити регіональну кінокомісію, яка формуватиме перелік місцевих кінолокацій, заохочуватиме розвиток галузей, що супроводжують кіновиробництво, зокрема кінотуризм, та налагоджуватиме зв’язки між владою та представниками кінобізнесу. Про це Суспільному розповів голова Ради з державної підтримки кінематографії Артем Колюбаєв.

За його словами, Рада та Державне агентство України з питань кіно зацікавлені у розвитку кіноіндустрії на Прикарпатті.

“Ми хочемо показати, що наша країна є багатою на локації, тому що кіновиробники не знають, які місця є в нас, бо ніколи не бували в тих чи інших регіонах. Ми збираємо тих, хто має ухвалювати рішення (члени Ради — ред.), а також продюсерів та режисерів, і мандруємо Україною. Хочемо показати, що є місця, які треба розвивати, і є такі, які можна фільмувати”, — каже Артем Колюбаєв.

Досвід співпраці з кіновиробниками на Прикарпатті має Агенція регіонального розвитку. Як розповів її керівник Віктор Вінтоняк, за останні три роки на Прикарпатті проводили зйомки десяти фільмів.

За його словами, сьогодні кіновиробників цікавить літературна історія “Станіславського феномену”. Зокрема, таких історій як, наприклад, роман Софії Андрухович “Фелікс Австрія”, що ліг в основу кінострічки “Віддана”, та твір Володимира Єшкілєва “Патерн”, як основу однойменного фільму.

“Кіно підтягує до 15 галузей креативної економіки. Серед них — декоратори акторів, оператори, постпродакшн, монтаж, звук. Все з собою не привезеш. Це можна орендувати в регіоні”, — каже голова Агенції регіонального розвитку.

Віктор Вінтоняк каже, у Чорногорії, до прикладу, найпопулярнішим є кіномаршрут за місцями зйомок серіалу “Гра престолів”, куди з’їжджаються туристи зі всього світу.

Як розповів голова Ради з державної підтримки кінематографії Артем Колюбаєв, цьогорічна частка з державного бюджету на кіновиробництво і просування кіно в Україні та за її межами складає 500 млн грн. Мова йде про місцеві та світові фестивалі, а також — про діяльність місцевих кінокомісій, які звертаються до Держагентства з питань кіно для отримання грантів.

Артем Колюбаєв каже, саме тому представники Ради з держпідтримки кінематографії їздять і ознайомлюються з регіонами, щоб розуміти, в якому напрямку промотувати його.

“Спочатку заманюємо знімальну групу на локацію. Знявши екстер’єри – гори, ліси, озера – їдемо до Івано-Франківська і на студії записуємо необхідні матеріали. Це є розвиток постпродакшину, студій у маленьких чи великих містах. Це — намагання затримати молодь у провінціях і дати їм робочі місця, змогу розвивати свої творчі здібності”, — каже Артем Колюбаєв.

За його словами, Івано-Франківщина – третій регіон, куди прибула команда Держагенства з питань кіно та Ради з держпідтримки кінематографії. Перед цим члени команди відвідували Херсон та Хмельницький.