У Франківську завершилася четверта медична місія Face The Future, під час якої американські і канадські хірурги оперували поранених військових та цивільних, травмованих на війні.
Серед 34 оперованих в Івано-Франківській ОКЛ була 44-річна пацієнтка, яка отримала поранення під Іловайськом 10 років тому.
Про це пише Правда.іф з посиланням на сторінку Пацієнти України.
Неля отримала поранення 10 років тому під Іловайськом, коли її подвірʼя росіяни обстріляли касетами. Жінка накрила дітей собою, натомість 18 уламків уразили все її тіло та понівечили обличчя.
Лікарям тоді вдалося врятувати її життя, жінка вийшла з коми, навчилась знову ходити, але втратила око. Також уламки розтрощили кістки обличчя, через що протез ока постійно западав. Через поранення обличчя всі роки Неля зазнавала цькувань. Лікарі не наважувалися на операцію.
«10 років я не мала життя. Я зайвий раз не виходжу з дому, постійно прикриваю обличчя волоссям. Мої діти просять, щоб я не ходила до школи, бо там їх питають, чому в них така мама», — розповіла жінка.
Відновити обличчя Нелі взялися реконструктивні хірурги місії Face the Future Ukraine, яку організовують Razom for Ukraine та БФ Пацієнти України. Місія вже вчетверте повернулася в Україну, аби провести операції на обличчі та шиї поранених українців.
Під час цієї місії спеціалісти з Канади, США та України прооперували 34 військових, ветеранів та цивільних. Зокрема, провели унікальні операції з відновлення частини носа методом пересадки лобно-носового клаптя. Частині пацієнтів встановили під шкіру індивідуальні імпланти замість відсутніх фрагментів кісток.
«Це 57 медична місія Face The Future Foundation по всьому світу. Ми їздимо надавати допомогу в різні країни світу, але саме в Україні зіштовхуємося з найтяжчими випадками. Аби допомогти українським пораненим, ми зібрали команду з 15 реконструктивних хірургів, анестезіолога та медичних сестер. Всі вони хочуть допомогти Україні наблизити перемогу та подолати жахливі наслідки війни», — розповідає Пітер Адамсон, засновник Face the Future Foundation.
Нелі провели операцію на оці, встановили індивідуальну пластину замість відсутнього орбітального дна, аби протез не провалювався. Також жінці відновили анатомічний контур скроні.
«За 4 місії разом з іноземними колегами ми прооперували 150 пацієнтів з мінно-вибуховими пораненнями. Деякі з пацієнтів потребують багатоетапних втручань, тому оперуються у нас вже не вперше. Це рідкісні операції для України, щороку ми переймаємо унікальні закордонні практики та продовжуємо застосовувати їх в Україні», — ділиться Наталія Комашко, координаторка місії з українського боку, лікарка-отоларингологиня в ОКЛ.
Під час місії також відбулися практичні майстеркласи для лікарів, під час яких вони могли вдосконалити свої практичні навички, та симпозіум для медичних сестер.
Наступна місія відбудеться навесні. Якщо ви або ваші близькі потребують реконструктивної операції внаслідок війни, заповніть форму за посиланням.