У Франківську із вживаного пластику робитимуть лавочки для міста
Диван на коліщатках в темній вітальні

У Франківську із вживаного пластику робитимуть лавочки для міста

Автор: Влада Гнатів
31/03/2021 10:42
-Реклама
Оренда і продаж комерційної нерухомості від 30 м²
-Реклама
Будівництво шостого етапу в житловому районі.
-Реклама
-Реклама
Готелі Reikartz і контакти, Україна
-Реклама
Азов

На “Івано-Франківському локомотиворемонтному заводі” оживає екологічна ініціатива. Тут із вживаного пластику (поліетилен високої щільності, PEHD (HDPE)) робитимуть лавочки для міста. Таким чином убивають навіть не двох, а трьох зайців: пластик отримує друге життя, місто – лавочки, а полігон з переробки сміття – менше навантаження, йдеться на сайті міського голови.

Наталка Гасюк – координатор ініціативи EcoREactive – каже, що вони часто організовували різні екологічні акції, прибирання, збирання сміття, під час яких думали що далі з цим всім робити.

«Поки починаємо з пластику типу 2 (поліетилен високої щільності). Це кришечки, тара, упаковка від побутової хімії: шампуні, бальзами, миючі рідини. Вони широко використовуються як у спеціалізованих галузях, так і в домашньому вжитку. Тому ми починаємо із того, що переробляємо ці продукти і будемо виготовляти лавки. Вже зараз закуповуємо термо-прес і з травня зможемо приступати до роботи. Цикл переробки пластику від кришечок, подрібнення, сортування і виготовлення таких конструкцій», – говорить пані Наталя.

І зазначає: щоб переконатися, чи підходить пластик, достатньо поглянути на маркування на дні. Якщо там цифра 2 – тоді годиться. Здавати можна в SortSmart, а можна в спеціальні тубуси. Після початку виробництва на ЛРЗ також сформують графік прийому такого пластику.

Загалом, попри карантин завод працює. Тут власноруч організували доїзд працівників на час червоної зони та харчування для них, говорить Руслан Терешко, директор Локомотиворемонтного заводу.

«Завантажені роботою! Зараз працюємо переважно із Укрзалізницею та приватними замовниками, як-от «Метівнвест», Одеський припортовий завод… В плані організації тендерних процедур та виробництва ситуація більш-менш стабільна», – зазначає директор підприємства.

Подобається еко-ідея і очільнику міста Руслану Марцінківу.

«Це дуже хороша ініціатива – виробництво екологічних лавочок із вторинної сировини. Починаємо «обживати» завод такими невеликими і креативними виробництвами. Тішить, що завод не зупинився, що збережені робочі місця», – говорить міський голова.

Та зауважує, що ЛРЗ уже зробили один подарунок місту – паровоз, який найближчим часом буде розміщений у Привокзальному сквері.