Третій сезон антифестивалю “Містичні читання” провели в Івано-Франківську. Цьогоріч в програмі заходу були не лише літературні читання, а й театральні перформанси, музична програма, повітряні гімнасти та благодійний ярмарок, повідомляє кореспондентка Суспільного з місця події.
Цьогорічний антифестиваль “Містичні читання” тривав 2-3 грудня в підземеллях міської ратуші Івано-Франківська, інформує Суспільне.
“Попередні рази він відбувався в палаці Потоцьких та на третьому поверсі ратуші. Цього року особливість така, що ми спустилися в підвальне приміщення ратуші. До цього часу там нічого не відбувалося. Воно було закрите для відвідувачів, трішки захаращене. Зараз його довели до ладу та підготували до екскурсій. І, зокрема, одна з перших активностей, які там відбуваються, — це наш антифестиваль”, — каже співорганізаторка заходу, волонтерка “Громадської ініціативи Галичини” Людмила Лінник.
В антифестивалі взяли участь приблизно 20 письменників, музикантів, акторів, мімів та гімнастів. Людмила Лінник розповідає, що спершу планували розпочинати фестиваль о 16:00, та через велику кількість охочих долучитися до дійства фестиваль стартував на годину раніше два дні поспіль.
“Варто зазначити, що наш захід — повністю без бюджету. Все відбувається на безгонорарній основі. Всі, хто приїжджає, — своїм коштом. І це насправді дуже зворушує. Цього року антифестиваль має характер не суто літературний. Програма — насичена. У нас була в гостях письменниця зі Львова Дара Корній. Також виступала група “Бабай”, яка представляє український горор. У нас брали участь актори театру ляльок, театральна школа “ЖивБувПес”, які представляють свої містичні спектаклі”, — каже Людмила Лінник.
Для гостей фестивалю організатори запровадили дрес-код. Це — не обов’язкова умова, проте відвідувачам пропонували прийти у вінтажних костюмах або створити косплей на міфічних істот чи фентезійних персонажів.
“Ми рекомендували такий дрес-код, щоб було атмосферніше, цікавіше. І дехто його дотримався чи мав певні елементи дрес-коду. Більшість глядачів приходили у звичайному одязі”, — розповідає Людмила Лінник.
Завершать антифестиваль літературно-містичними читаннями, участь в яких візьмуть поети з Івано-Франківська й Харкова. Загалом мета дійства — популяризація читання, української міфології та фольклору.
“На превеликий жаль, цей пласт літератури певний час був незаслужено забутий, відкинутий. Ним не дуже цікавилися українські видавництва й автори. Влада СРСР постаралася, щоб ми про це забули, наче в нас і немає українського фольклору. Але він є – багатий, цікавий, там є що вивчати й розвивати. Зараз це все змінюється. У нас є дуже багато письменників, які пишуть свої книги на основі української міфології та фольклору”, — каже Людмила Лінник.
З її слів, антифестиваль також має й благодійну мету. За всі зібрані впродовж заходу гроші волонтери закуплять засоби тактичної медицини для ЗСУ.