Десять мільйонів гривень з міського бюджету планують виділити на реконструкцію приміщення для створення реабілітаційного центру “Нескорені” в Івано-Франківську. Це — частина грошей з необхідних для відкриття закладу.
Про це у коментарі Суспільному повідомив заступник міського голови Івано-Франківська Святослав Никорович.
“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.
Основну суму планують залучити з грантів. Таке питання винесуть на сесію міської ради, яка відбудеться 19 грудня. Наразі проєкт погодив виконавчий комітет.
З його слів, приміщення, яке хочуть реконструювати, має шість поверхів. Воно розташоване в мікрорайоні Софіївка в Івано-Франківську.
Там планують створити сучасний медичний центр з рекреаційною зоною та басейном, спортивно-ігровим майданчиком та науково-практичним реабілітаційним хабом.
Передбачено також укриття. Наразі там прибрали територію та поставили охорону. Проєкт розробили спільно з центральною міською клінічною лікарнею, на балансі якої й буде новий заклад.
“Він розрахований на те, щоб приймати в рік від півтори до двох тисяч людей. Це — повноцінний реабілітаційний центр. Там буде фізична реабілітація, ментальна та соціальна інтеграція ветеранів. Послуги психіатрії обов’язково сучасної, а не тієї — радянської каральної”, — розповідає Святослав Никорович.
Проєкт планують реалізовувати за грантові гроші. Десять мільйонів гривень з міського бюджету хочуть виділити для співфінансування.
Зараз, зі слів заступника міського голови Франківська, шукають грантодавців. Проєкт презентували вже в Польщі, Чехії та Німеччині. Орієнтовна вартість будівництва — 3 мільйони євро, а обладнання — 7-12 мільйонів євро.
“Ми його вже на деякі гранти подавали, очікуємо на якісь перші результати. Створили також благодійний фонд, який буде супроводжувати цей проєкт. Ми розуміємо, що це є потребою № 1 в місті. І як тільки війна закінчиться, ця потреба значно зросте. Ми не впевнені, що наші комунальні й приватні заклади впораються з тією кількістю людей, яким потрібна ця допомога, зокрема й психологічна. Особливо це стосується людей, які або когось втратили, або хтось з їхніх рідних поранений, або перебувають на війні в постійному стресі. Ми повинні їм створити умови, щоб вони могли цей стрес правильно знімати”, — каже Святослав Никорович.
Реабілітаційний центр розрахований не лише для військових, а й для цивільних. Проєкт планують реалізувати до двох років. Якщо знайдуть фінансування, то навесні-влітку 2025 розпочнуть будівельні роботи.
“Ми зрозуміли, що ніякого поділу між військовими й цивільними не треба робити, тому що після війни всі будуть жити разом. Соціум має змінюватися, бо ми повинні навчитися розуміти тих людей, які віддали своє життя і здоров’я на війні. Тому ніякого поділу не робили. Ми вважаємо, що це допоможе нашій громаді швидше адаптуватися до нових викликів”, — говорить заступник міського голови Івано-Франківська Святослав Никорович.
Медична команда реабілітаційного центру складатиметься з ерготерапевтів, логопедів, фізичних терапевтів, травматологів, соціальних працівників, неврологів, протезистів-ортезистів, психотерапевтів та психологів.