Колишній наркозалежний франківець Василь Сенеджук попереджає, що в Івано-Франківську з’явилась небезпечна наркотична речовина – набирає популярності, особливо серед молоді, напій на основі кратому.
Чоловік каже, що цей «наркотичний чай» викликає залежність, а найбільша небезпека в тому, що він легальний і порівняно легко доступний.
Косметологія FineLine пропонує лазерну епіляцію на новому 3000w апараті. Спробуйте перший сеанс на ділянку пахв безкоштовно. Переконайтесь у ефективності!
«Кратом – це небезпечний наркотик. Картина реально невтішна. Зараз , і не тільки, масово всі на кратомі. Куди не глянь всі малі 15-17-20 років «глушать» кратом, причому в кінських дозах», – розповідає Василь Сенеджук.
Франківець попереджає, що це психоактивний засіб, хоч має природне походження.
«Я вже говорив і говорю, що сучасна молодь навряд чи адаптована до так званої «опіоїдної торби». Вони взагалі не знають, що таке «кумар» і що з цим робити. Там з’являється не тільки психологічна, а й фізична залежність», – попереджає франківець.
Він вже неодноразово радив починати боротьбу з залежністю на початкових етапах.
«Але коли чують за реабілітацією, якісь групи, одразу ніхто нічого не робить. Молодь зараз взагалі безвідповідально до цього підходить. Якщо ти розумієш, що це якась «стрьомна тєма», вона тебе гребе (кажуть, що на смак кратом ніякий, але він дає якийсь такий ефект), то почитай про нього, відкрий Вікіпедію і подивися, що таке mitragyna speciose. Дізнайся, на що він впливає, як він діє на організм, чи він викликає залежність», – радить Василь Сенеджук.
Колишній наркозалежний обурюється, що цей «наркотичний чай» можна вільно придбати у франківських кав’ярнях.
«Люди не готові брати відповідальність за своє вживання і перекладають на когось. А нечисті на руку продавці, коли їх питаю, чи знають вони, що продають, кажуть мені: «Та він легальний». І вони продають кратом навіть дітям. Уявіть, що ваші діти 8-9 клас можуть легко його собі купити в Івано-Франківську», – відмічає Сенеджук.
Активіст сподівається, що кратом в Україні таки заборонять, як це вже є в Австралії, Малайзії, Таїланді, Бірмі, деяких штатах США (Вісконсін, Індіана, Арканзас, Теннессі, Род-Айленд і Вермонт) або хоча б візьмуть його під контроль, як це є в Данії, Великобританії, Ірландії, Болгарії, Латвії, Литві, Польщі, Румунії, Швеції та інших країнах.