У серпні 2023 року благодійний фонд «Франко опір» розпочав будівництво реабілітаційного центру «Франко-Ґражда» в селі Пороги Івано-Франківської області. Центр призначений для ветеранів війни, їхніх сімей та родин загиблих героїв. Завершення будівництва заплановане на листопад 2024 року.
Про це пише «Галка» з презентації результатів роботи БФ «Франко опір» з нагоди 10-річчя організації, передає Правда.іф.
Директор благодійного фонду Володимир Рожнов розповів, що площа ґражди – 334 м.кв., майстерні 58 м.кв., веранда 45 м.кв.
«Ми обрали саме форму ґражди для будівлі, щоб мати свій захищений простір всередині», – пояснює Рожнов.
У реабілітаційному центрі передбачено 10 кімнат для проживання ветеранів та обслуговуючого персоналу. Комплекс розрахований на 40 осіб і включає зручності, такі як санвузли, їдальня, кухня, кімната для проведення тренінгів, майстерня для випалу кераміки тощо.
«У нас будуть дві печі для випалення кераміки, тобто ми будемо показувати повний цикл роботи з глиною. Я коли вперше побачив, як розпалюється піч, був дуже вражений, як вогонь змінюється, як вкінці виглядає завершена робота», – каже Рожнов.
Крім того, у центрі будуть проводитись різні реабілітаційні заходи для ветеранів, членів їхніх сімей та родин загиблих. Передбачені восьмиденні заїзди, тренінги, арттерапія, іпотерапія, а також різноманітні активності, спрямовані на підтримку ветеранів та їхніх близьких. Буде можливість продовжувати перебування ветеранів до двох місяців, якщо вони будуть потребувати більшої допомоги.
«Цьогоріч ми ще зробимо два планові заїзди, щоб «протестувати» простір. У 2025 році ми плануємо робити вже регулярні заїзди. Обовʼязково будуть вікенду зі сімʼями ветеранів», – додає Рожнов.
Наразі для завершення і відкриття «Франко-Ґражди» не вистачає 1 мільйон 200 тисяч гривень. Кожен охочий може створити «дружню банку» та допомогти закрити збір – https://send.monobank.ua/jar/AcXjnzRDzz
У ветеранському просторі «Петрос» відбулася презентація результатів роботи БФ «Франко опір» з нагоди 10-річчя організації. Все почалося з допомоги воїнам під час АТО, та продовжується зараз – під час повномасштабного вторгнення.