В Україні проведуть масштабну верифікацію одержувачів соцвиплат. В результаті частина пенсіонерів може залишитися без виплат. Про те, у кого і за що можуть забрати гроші – читайте в матеріалі OBOZREVATEL.
Косметологія FineLine пропонує лазерну епіляцію на новому 3000w апараті. Спробуйте перший сеанс на ділянку пахв безкоштовно. Переконайтесь у ефективності!
Юрист Олександр Плахотник нагадує: припиняти виплати пенсій закон дозволяє. Відповідні випадки описані у 49-й статті закону “Про загальнообов’язкове пенсійне страхування”. Рішення може ухвалити як суд, так і місцевий підрозділ Пенсійного фонду.
- якщо пенсія призначена на підставі документів, що містять недостовірні відомості;
Це можуть підтвердити в ході верифікації. Наприклад, якщо пенсіонер вийшов на заслужений відпочинок за фальшивими документами, або ж у документах є помилки.
“У разі виявлення недостовірних даних у документах і відомостях, на підставі яких було встановлено та/або здійснюється виплата пенсії, рішенням територіального органу Пенсійного фонду України розмір і підстави для виплати пенсії переглядаються відповідно до закону без урахування таких даних”, – йдеться в законі.
- на весь час проживання пенсіонера за кордоном;
Чиновники в межах перевірки також отримають інформацію про те, коли пенсіонер перетинав кордон і як довго перебував за межами країни. Якщо, наприклад, поїхати на кілька місяців, пенсія за цей період нараховуватися не буде.
- в разі смерті пенсіонера;
- в разі неотримання призначеної пенсії протягом 6 місяців поспіль;
“Поновлення виплати пенсії здійснюється рішенням територіального органу Пенсійного фонду протягом 10 днів після з’ясування обставин та наявності умов для відновлення її виплати”, – йдеться у документі.
До Верховної Ради внесли проєкт закону №2683, який передбачає обов’язковий для всіх українців перехід на накопичувальну пенсійну систему.