У МОН планують майже втричі скоротити кількість вишів в Україні
Диван на коліщатках в темній вітальні

У МОН планують майже втричі скоротити кількість вишів в Україні

Автор: Світлана Якимчук
17/01/2024 22:34
-Реклама
-Реклама
Будівництво шостого етапу в житловому районі.
-Реклама
-Реклама
ЖК Silver, старт продажу, вигідна ціна, сучасне планування.
-Реклама
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні

В Україні розробили законопроект, який передбачає зменшення кількості вищих навчальних закладів. Таке рішення пов’язане зі зменшенням кількості абітурієнтів.

За словами Михайла Винницького, заступника міністра освіти і науки, у 2008 році кількість випускників шкіл в Україні сягала 640 тисяч. Зараз налічується приблизно 360 тисяч випускників шкіл, передає Правда.іф.

Реклама: Місцеві пропозиції
Ремонт зарядних станцій BGA, якість і надійність.
Ремонт інверторів, Ecoflow, зарядних станцій.”

“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.

«Подальші прогнози також невтішні. Спираючись лише на демографію, яка не враховує показників міграції, пов’язаної з війною, ми бачимо постійне зменшення кількості осіб, які народилися на території України 17 років тому. До 2033 року в нас буде приблизно 300 тисяч випускників — і це цифра, яка передбачає повернення поки що непідконтрольних Україні територій», – зауважив Михайло Винницький.

У 2008 році в Україні функціонувало приблизно 350 закладів вищої освіти. В одному ВНЗ навчалось близько 6700 студентів. У 2021 році кількість закладів зменшилася до 300, але в середньому в кожному з них навчалось 3400 студентів.

«Середньої цифри контингенту студентів на заклад станом на 2023 рік ще немає, але можна зрозуміти, що вона є ще меншою», – сказав Михайло Винницький.

Зважаючи на такі дані, за словами заступника міністра освіти, заклади вищої освіти в Україні мають бути або скорочені, або укрупненні.

Наразі в Україні працює 100 приватних закладів вищої освіти і 40 комунальних. Також діє ще приблизно 170 державних університетів, не враховуючи філій. Внаслідок реформи, кількість закладів вищої освіти має скоротитись до 100.

Також у законопроекті зазначено, що, якщо ВНЗ має територіально відокремлений структурний підрозділ, він має стати або незалежним закладом вищої освіти, або приєднатися до одного із закладів.