У палаці Потоцьких триває фестиваль «Альо, наука?» ФОТОРЕПОРТАЖ
Диван на коліщатках в темній вітальні

У палаці Потоцьких триває фестиваль «Альо, наука?» ФОТОРЕПОРТАЖ

Автор: Влада Гнатів
05/06/2021 14:34
-Реклама
Оренда і продаж комерційної нерухомості від 30 м²
-Реклама
Будівництво шостого етапу в житловому районі.
-Реклама
-Реклама
Готелі Reikartz і контакти, Україна

Сьогодні, 5 червня , у палаці Потоцьких проходить фестиваль «Альо, наука?».

Організували захід команда школярів «Loading…» та Палац Потоцьких «Простір Інноваційних Креацій «Палац».

15-річна Анна Октисюк учениця Ліцею ім. М.Сабата  є найстрашим організатором фестивалю та наголошує, що поставили перед собою мету показати, що наука буває веселою та цікавою, пише Правда.іф.

«Я є ініціаторкою цього фестивалю. Ми хотіли довести, що діти теж можуть влаштувати щось масштабне. Ми зробили цей фестиваль з метою популяризації природничих наук, тому що люди зараз схильні більш до гуманітарних напрямків та ці науки втратили свою популярність. Наука – це не тільки пожовклі формули у підручниках з фізики та хімії, які потрібно зубрити. Наука – це цікаво, практично та актуально»,- наголошує Анна Октисюк.

На фестивалі «Альо, наука?» були представлені такі локації: фізика та хімія ІФНТУНГ, представники ІФНМУ, магазинчик, кафедра біохімії та біотехнології та локація з роботами.

Доцент кафедри біохімії та біотехнології Олександра Абрат розповідає, що на фестиваль її запросили гімназисти з метою популяризації науки, тож вона вирішила долучитися.

«Сьогоднішній фестиваль присвячений тому, щоб більше дітей залучити до науки. В мене тут є прості експерименти, які називаються «Біохімія на кухні», тобто за допомогою нескладних реагентів діти зможуть подивитися на цікаві реакції. Наприклад візуалізувати своє ДНК, подивитися на пігменти які є в рослинах та інше. Проте, в мене ще є друга мета, так як я учасник соціальної грантової програми Україна-Румунія, яка називається «Персоніфіковані підходи до ожиріння та діабету». Ми будемо проводити скрініг населення, тому сьогодні в людей буде можливість поважитися на наших розумних вагах «OMRON», які визначать відсотковий вміст жиру та м’язи. Відповідно, якщо ми помітимо показання, що люди схильні до захворювання, то ми будемо запрошувати їх у свою грантову програму»,- наголошує Олександра Абрат.

Усі присутні мають можливість спостерігати та брати участь у захоплюючих експериментах та слухати цікаві лекції.