Диван на коліщатках в темній вітальні

У п’яти громадах Івано-Франківського району до лютого продовжили відстріл лисиць та шакалів

Автор: Олег Мамчур
26/01/2025 16:19
-Реклама
Оренда і продаж комерційної нерухомості від 30 м²
-Реклама
Будівництво шостого етапу в житловому районі.
-Реклама
-Реклама
Новий житловий центр у місті City by Blago
-Реклама
ЖК Silver, старт продажу, вигідна ціна, сучасне планування.

У п’яти громадах Івано-Франківського району до лютого 2025 року дозволили відстріл лисиць та шакалів. Потреба регуляції популяції цих тварин є в Івано-Франківській, Тисменицькій, Єзупільській, Ямницькій і Загвіздянській громадах.

Реклама: Місцеві пропозиції
Ремонт зарядних станцій BGA, якість і надійність.
Ремонт інверторів, Ecoflow, зарядних станцій.”

“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.

Про це у коментарі Суспільному розповів голова Тисменицької районної організації Українського товариства мисливців та рибалок Володимир Приймак.

За його словами, у цих громадах спостерігається збільшення кількості лисиць, які є переносником сказу. Зокрема, у Тисменицькій громаді у 2024 році зафіксували три випадки сказу у цих тварин, каже Володимир Приймак.

“З лисицею треба боротися, бо це є біда. Крім лисиці, у нас ще додалися такі нам незвичні тварини, як шакали. Вони в нас вже “гостюють” другий рік підряд. Їх — велика кількість. І я думаю, що ми ще багато чого не бачимо, що твориться у лісах, тому що не можемо, як колись, піти на полювання на кабана, косуль, на зайця”, — говорить Володимир Приймак.

З його слів, перших шакалів в області зафіксували в січні 2024 року. Тоді тварину збила автівка у Березівці. Люди звернулися в Тисменицьку районну організацію УТМР, бо не знали, що це за хижак. Тоді фахівці виїхали на місце події та з’ясували, що це — шакал. Згодом цих тварин побачили й у селі Липівка під час об’їзду угідь, а 19 січня 2025 року — й у Братківцях.

“Шакали полюбили цю місцину, бо тут є дуже багато занедбаних водойм, ставів, які позаростали очеретами, і вони люблять болотисту місцевість. Ці тварини живуть групами, як і вовки, бо лисиці — це одиночні тварини”, — пояснює Володимир Приймак.

Лисиць та шакалів бачили у Братківцях, у коментарі Суспільному розповів староста села Назар Рибак.

“Дуже багато людей звертаються, кажуть, що лисиці вже почали до господарств підходити, красти курей, гусей. Тим паче лисиця переносить багато всяких інфекцій, тому й домашні улюбленці — собаки та коти — можуть набратися цього”, — говорить Назар Рибак.

Регуляцію популяції лисиць та шакалів проводять представники районного товариства Українського товариства мисливців та рибалок, приватні мисливські клуби.

“Під час відстрілу має бути присутній безпосередньо керівник УТМР, єгерська служба. Крім того, є працівники поліції. Раніше були й військовослужбовці ТЦК та СП. Є ще така проблема: мисливці в нас залишилися старші 60 років. Тому що молоді хлопці служать, інші — за кордоном або не виходять з дому. Тому маємо, що маємо”, — пояснює Володимир Приймак.

У громадах назріває ще одна небезпека — збільшення кількості дикого кабана, який може бути переносником африканської чуми, додає голова Тисменицької районної організації Українського товариства мисливців та рибалок.