-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

В ІФНМУ відбувся чемпіонат України з шахів серед медичних вишів

-Реклама-spot_img
spot_img

Справжнє свято спорту почалося в Івано-Франківському національному медичному університеті — чемпіонат України з шахів серед медичних вишів. 10 команд з різних областей України борються за звання найсильнішої серед медичної спільноти нашої держави.

Чемпіонат відбувається в Івано-Франківську не випадково. Минулого року в Києві команда ІФНМУ виборола звання чемпіона і так отримала право стати господарем наступного чемпіонату. Тож на три дні читальний зал наукової бібліотеки медуніверситету став ареною шахових баталій.

«Для нас честь вітати в Івано-Франківську наших колег з інших медичних університетів, таку потужну шахову спільноту, — сказав на відкритті ректор ІФНМУ професор Микола Рожко. — Попри спортивну боротьбу, визначення переможців та призерів, найголовнішим є те, що під час цих змагань усі учасники зможуть познайомитись один з одним, поспілкуватися, набратися нового досвіду в спорті та медицині. Ми будемо щиро раді, якщо отримаємо право знову приймати в себе цей чемпіонат».

- РЕКЛАМА-

Університет підійшов до організації загань дуже відповідально. Так, вперше за роки проведення цього чемпіонату на цьогорічних змаганнях для учасників підраховується міжнародний рейтинг Ело, який є загальноприйнятим у світі. А за результатами турів так само вперше можна спостерігати он-лайн на міжнародному сервері Chess Results за цим посиланням. Чемпіонат є доволі представницьким — серед учасників чотири майстра спорту України і дев’ять кандидатів у майстри спорту.

За словами тренера збірної ІФНМУ, викладача кафедри фізичної реабілітації, ерготерапії та фізичного виховання, майстра спорту України з шахів Андрія Шанковського, обрахунок рейтингу Ело є додатковою мотивацією для спортсменів, які вже мають міжнародний рейтинг. А для початківців — це чудова можливість додати у своє шахове «резюме» кілька офіційних партій.

Чемпіонат серед медвишів відбувається в Україні вже четвертий рік поспіль. Його засновник директор Інституту сімейної медицини Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П. Шупика, кандидат в майстри спорту з шахів Олег Шекера говорить, що шахи — не просто чудове дозвілля, вони є дуже корисними саме для медиків. «Медики щодня вирішують актуальні питання стосовно пацієнтів, борються з хворобами, і при прийнятті рішення треба детально все аналізувати, — каже Олег Шекера. — Шахи власне дозволяють покращувати розумові здібності, розвивати математичне, хронологічне мислення, що є дуже важливим для прийняття рішень при встановленні діагнозу будь-якого поцієнта».

Серед учасників є першокурсниця Вінницького національного медичного університету ім. М.Пирогова Надія Шпанко. Дівчина займається шахами з шести років, і нині вже є майстром спорту України з шахів, а за своїм рейтингом посідає 25 місце у світі серед шахісток до 18 років. В шахах чоловіки і жінки переважно змагаються окремо, тож для неї цей чемпіонат є цікавим досвідом. «Шахи мені подобаються всім, — каже шахістка. — А з чоловіками мені подобається грати більше, ніж з жінками. Я якось більше розумію, що вони хочуть під час партії, тому мені легше з ними грати. Дуже хочу, щоб наша команда зайняла перше місце».

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Світлана Якимчук
Світлана Якимчук
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф.юа. Випускник філологічного факультету Прикарпатського національного університету
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Азов

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні