-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

В Україні перестануть призначати “пенсії” без стажу: як зміняться правила у 2021-му

-Реклама-spot_img
spot_img

В Україні з 1 січня 2021-го перестануть призначати тимчасову виплату тим, хто досяг 60 років, але згідно із законом повинен працювати до 63 або 65 років через брак стажу.

Про це йдеться в матеріалі OBOZREVATEL. До кінця 2020-го всім, хто не мав удосталь стажу, держава платила матеріальну допомогу до моменту, поки вони не досягнуть потрібного віку. Наприклад, якщо ви виходите на пенсію цьогоріч, у вас є 24 роки стажу, але вам потрібно 27, повну пенсію вам не призначать.

Перехід з одного виду пенсії на інший - Головне управління Пенсійного фонду  України в Рівненській області

У такому разі можна вийти на пенсію в 63 роки, але до 63 отримувати матеріальну виплату. Її розмір –різниця між фактичним доходом і мінімальною пенсією. Якщо не було жодного доходу, то можна було отримувати мінімальну пенсію.

- РЕКЛАМА-

Але такі правила діють тільки до 31 грудня 2021-го. “Нові виплати не будуть призначати, а тим, кому вона вже призначена, буде виплачуватися до 63 або 65 років”, – розповідає OBOZREVATEL старша наукова співробітниця Інституту демографії та соціальних дослідження Лідія Ткаченко. Учена разом зі своїми колегами професійно вивчає пенсійну систему України.

До речі, ще кілька місяців тому радник міністра соцполітики Микола Шамбір озвучив новину про те, що в Україні перестануть призначати соціальну пенсію. Потім у коментарі OBOZREVATEL цю інформацію спростував. Мовляв, її і так не призначають із 2005-го.

Індексація пенсій - Пенсійний фонд розповів, як проводитимуть перерахунок  пенсії - новини ZIK.UA

“Я не сказав таких слів. Нині поняття “соціальної пенсії” викорінюється. Не можна сказати, що її немає, але з 2005-го вона не призначається. А ті, кому її вже призначили, доживають свого часу”, – розповів радник міністра.

І це правда. Виплата, яку нині призначають тим, хто не має потрібного стажу, не називається соціальною пенсією. Але за фактом є: її платять тим, хто досяг непрацездатного віку, але не заробив на повноцінну виплату.

Джерело

нагадаємо, що

Українцям перерахували пенсії: хто з грудня отримуватиме більше

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Орися Корчун
Орися Корчун
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф. Журналіст-фрілансер. Випускник Національного університету імені Тараса Шевченка 2009 року.

6 КОМЕНТАРІ

  1. Маю двох знайомих, один з яких уже «досвідчений» пенсіонер, а другий лише готується до виходу на «заслужений відпочинок». Обоє інваліди. Старший має серйозні проблеми з опорно-руховим апаратом, його визнано інвалідом безстроково. Молодший мусить щомісяця купувати необхідні для нормального життя ліки. І коштує це нині немало.

    Власне, на цю тему наштовхнула розмова зі старшим пенсіонером: він дивувався, чому коли інвалід виходить на пенсію, держава не призначає йому додатково до пенсії за інвалідністю ще й пенсію за віком? Адже, за логікою, пенсію за інвалідністю призначають як допомогу на лікування та підтримання здоров’я. Втім, при досягненні пенсійного віку та сама держава «дає право вибирати», та лише одну пенсію. Ту, котра більша. Але ж інвалід до цього часу не одужав, потребує значних коштів на лікування. Втім, як виглядає, у цій ситуації держава умиває руки та залишає сам на сам інвалідів, зрештою, як і інших пенсіонерів, з їхніми проблемами…

Comments are closed.

-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні