Хто може бути зацікавлений у проведенні аудиту?
В Україні законом чітко визначено, які компанії повинні проводити обов’язковий аудит. Та це зовсім не означає, що іншим компаніям аудит не потрібен, бо закон їх не зобов’язує цього робити. Керівники компаній часто самі звертаються за незалежною перевіркою до аудиторів. Вони це роблять тоді, коли бізнес розвивається та виходить на новий рівень. Коли такі компанії починають працювати з міжнародними організаціями, залучати іноземних інвесторів, отримувати гранти під різні потреби. Також за аудитом підприємства звертаються керівники відокремлених підрозділів, материнські компанії, засновники, кредитори. Це є так званий ініціативний аудит.
“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.
Загалом, аудит покликаний надати впевненість ініціатору перевірки, що зі звітністю компанії все добре, або навпаки. Коли така звітність підтверджена позитивним аудиторським висновком, це може бути одним із факторів того, що бізнес працює прозоро та йому можна довіряти.
Які послуги надають аудитори?
Для проведення аудиту радимо обирати сертифікованих аудиторів, які мають великий практичний досвід. Чим більший досвід в різних сферах бізнесу вони мають, тим ширше вони розкривають питання перевірки та дають об’єктивний висновок.
Аудитори можуть надавати такі послуги:
- Аудит фінансової, податкової, управлінської звітності компаній. Це одна з найбільш поширених послуг. Саме за нею звертаються не лише керівники, а й інші зацікавлені в проведенні аудиту особи, коли хочуть, щоб фахівці підтвердили правильність звітності компанії.
- Аудит НУО. Тут йдеться про перевірку звітності неприбуткових організацій. Так, як НУО отримують фінансування від донорів, то саме за їх вимогою загальна та проєктна фінансова звітність має бути підтверджена незалежними аудиторами.
- Підготовка звітності за МСФЗ, П(С)БО, внутрішніми правилами групи компаній. Звітність, підготовлена за МСФЗ, визнається міжнародними компаніями, банками. Це важливо для розвитку бізнесу та залучення нових партнерів чи інвесторів.
- Додаткові аудиторські послуги. Це може бути перевірка будь-яких компонентів звітності, рекомендації та поради стосовно ведення бухгалтерського, кадрового, податкового, управлінського обліку за запитом. Також сюди можна включити допомогу у розслідуванні фінансового шахрайства на підприємствах.
Як розраховується вартість аудиту?
Зазвичай вартість аудиту залежить від кількості годин роботи аудиторів. В план перевірки закладають кількість годин роботи, яка необхідна, щоб повністю оцінити всі процеси, показники та надати висновок.
На кількість годин роботи може впливати:
- Обсяг робіт. Вартість може змінюватися залежно від визначеного переліку робіт.
- Кваліфікація та досвід аудиторів.
- Залучення додаткових спеціалістів до перевірки, експертиза документів.
Та є і додаткові фактори, які можуть вплинути на вартість аудиту:
- Ступінь автоматизації бухгалтерського обліку у клієнта.
- Додаткові витрати, наприклад на відрядження працівників.
- Наявність нетипових операцій, наприклад, отримання послуг від нерезидента, роялті, торгові марки та інші.
Проведення аудиту допомагає підприємству розвиватися, виходити на новий якісний рівень. Щоб отримати повну картину стану справ компанії та об’єктивний висновок, замовники обирають незалежних кваліфікованих аудиторів. Переходьте на наш сайт та отримайте більш детальну інформацію про аудиторські послуги.