У період опалювального сезону, зазвичай, різко зростає кількість пожеж у помешканнях громадян. Особливо у сільській місцевості. Лише з початком березня на пожежах в Україні загинули 11 осіб, постраждали – 7. В обласній ДСНС констатують, займання в оселях спричинює необережне використання електрообігрівачів та опалювальних печей. У більшості випадків пожежі трапляються з вини самих громадян. Адже слідкувати за правильною експлуатацією котлів, печей, димоходів та електрообігрівальних приладів це — обов’язок саме мешканців будинків.
“Надзвичайники” наголошують, в цілому, кількість пожеж, що виникає у житловому секторі узимку, може досягати понад півтора сотні випадків на добу, а гинуть на них десятки людей.
Тож, аби запобігти виникненню пожеж в опалювальний сезон, варто неухильно дотримуватись правил пожежної безпеки.
Рятувальники наполягають на системному очищенні димоходів та печей від сажі. Печі та інші опалювальні прилади повинні мати протипожежні відступи від конструкцій, які швидко спалахують. Забороняється застосовувати для обігріву приміщень несертифіковані та саморобні нагрівальні прилади. Не можна розташовувати прилади обігріву безпосередньо під розеткою, а також на шляхах евакуації. Не варто вмикати одночасно низку електроприладів у подовжувач. Адже виникає загроза перевантаження електромережі. Забороняється використовувати електрообігрівальні прилади для сушіння одягу та інших матеріалів. За жодних обставин не залишайте малолітніх дітей без нагляду. Не дозволяйте їм бавитися сірниками Лише виконання елементарних правил пожежної та власної безпеки зможе зберегти життя та майно від вогню!
Детальніше у сюжеті ТРК ВЕЖА: