Випускники шкіл для оцінювання знань замість ЗНО у 2023 році складатимуть мультипредметний тест — таке рішення ухвалило Міністерство освіти та науки України. Відповідне тестування абітурієнти писали й у 2022.
“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.
Що змінилося для старшокласників та освітян Івано-Франківщини, з’ясовувало Суспільне, передає Правда.іф.
Керівник Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти Богдан Томенчук каже, що формат вступних іспитів для цьогорічних випускників нескладний — тестування з трьох предметів і стільки ж годин для їхнього виконання. Учні складатимуть тест онлайн за допомогою комп’ютерів. Після відповідей на запитання гаджет повідомить, на скільки з них абітурієнт відповів правильно і який результат отримав. Пройти мультипредметний тест зможуть навіть ті старшокласники, які перебувають за кордоном.
“Якщо минулого року, аби мати право брати участь у конкурсі, достатньо було відповісти правильно тільки на одне питання з того чи іншого тесту (предмета), то зараз для того, аби ти міг конкурувати, мав право подати заяву в той чи інший виш, маєш набрати не менше 10% правильних відповідей”, — говорить Богдан Томенчук.
За словами заступниці міського голови Вікторії Дротянко, цьогоріч в Івано-Франківській громаді школу закінчують понад 1 600 учнів. Знання одинадцятикласників оцінюватимуть з української мови та математики. Третій предмет випускники обиратимуть самостійно. Це може бути історія України, іноземна мова, біологія, хімія та фізика.
“Дуже багато нарікань на те, чому саме ці предмети. Але рішення ухвалює центральний орган – МОН. Воно визначає, які предмети необхідно складати”, — каже Вікторія Дротянко.
Марко Кирильчук навчається в 11 класі Івано-Франківського спортивного ліцею. З предметами для тестування випускник визначився, а от куди вступатиме, поки не каже. Втім хлопець ретельно стежить за усіма змінами в освітньому процесі та активно готується до вступних іспитів із жовтня 2022 року.
“Єдиний орієнтир зараз — це навчання. Звичайно, дуже велика кількість змін нас цього року спіткала. Щоразу якісь нововведення, зміна кількості балів, зміна кількості запитань з певного предмета. І це, відповідно, теж спонукає по-іншому підходити до навчання”, — каже Марко Кирильчук.
Вступну кампанію 2023 року, каже керівник Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти Богдан Томенчук, Міносвіти планує проводити у два етапи. Основна сесія – у червні, додаткова – у липні. Реєстрацію на національне мультипредметне тестування розпочинатимуть у квітні. Однак ці зміни ще мають затвердити у парламенті.