-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Виявлення антитіл до COVID-19 методом ІФА: все, що потрібно знати

-Реклама-spot_img
spot_img

До появи високочутливих методів діагностики, для встановлення точного діагнозу, біоматеріал довго вивчали під мікроскопом.

До них відноситься метод ІФА, іфа аналіз або імуноферментний аналіз. Він ґрунтується на реакції «антиген-антитіло», за допомогою якої можна визначити рівень гормонів, імуноглобулінів та інших речовин у крові.

Що визначає ІФА

ІФА-діагностика дозволяє встановлювати наявність антигенів збудників інфекції та антитіл, які виробляє імунна система, щоб боротися з ними. В основному визначають класи антитіл IgA, IgM, IgG.

- РЕКЛАМА-

Аналіз призначають, щоб виявити захворювання на ранніх стадіях чи проконтролювати реакцію імунітету після вакцинації. Найчастіше проводиться за підозри на коронавірус.

Переваги ІФА

Порівняно з іншими методами, імуноферментний аналіз має такі переваги:

  1. Висока чутливість. Це означає, що розпізнавати антиген можна за мінімальної концентрації в крові;
  2. Рання діагностика. Захворювання можна визначати на початковій стадії та своєчасно вживати заходів для успішного одужання;
  3. Технологічність. Практично повна автоматизація проведення аналізу виключає вплив людського фактора та гарантує точність результатів.

Як підготуватися до аналізу

Імуноферментний аналіз передбачає забір крові з вени вранці на голодний шлунок. Щоб підготуватися:

• за 24 години виключіть із раціону жирні страви та спиртне;

• не паліть перед дослідженням;

• не їжте щонайменше за 8 годин до дослідження.

ІФА-тест на «ковід-19»: як беруть аналіз та що досліджують

Для точної діагностики використовують кров із вени. Кваліфіковані медсестри клініки «Ескулаб» акуратно та безболісно беруть необхідний обсяг та відправляють біоматеріал до лабораторії клініки.

Імунна система людини починає вироблення антитіл (Ig, імуноглобулінів), як тільки визначає наявність коронавірусу в організмі. За кількістю та видом маркерів у крові можна зробити ряд висновків. Серед них – чи протікає інфекційний процес у сьогоденні, чи був у минулому, а також стадію хвороби.

Щодо нового вірусу SARS-CoV-2 розрізняють імуноглобуліни:

  • IgM – найперші антитіла, виробленням яких організм відповідає на коронавірусну інфекцію SARS-CoV-2. Формуються вони через 1-2 тижні після зараження та зберігаються до 3 місяців. Після цього повністю замінюються антитілами IgG. Наявність в організмі антитіл IgM вказує на інфікування та наявність хвороби в даний час. Навіть якщо видимих ​​симптомів немає.
  • IgG – виробляються пізніше, не раніше 3 тижнів з моменту появи вірусу в організмі та зберігаються надовго. Наявність антитіл вказує на імунітет, що формується, здатність протистояти вірусу при повторній зустрічі з ним.

Кому рекомендовано ІФА-тест на коронавірус

Визначення імунітету в умовах інфекції, що активно поширюється, відіграє важливу роль. Аналіз потрібен:

  • Здоровим людям – для підтвердження наявності імунітету при безсимптомному або слабо вираженому перебігу хвороби;
  • Медичним працівникам та працівникам соціальної сфери – для розуміння ситуації всередині колективу та правильного перерозподілу трудових ресурсів;
  • Умовно здоровим людям – коли ПЛР на «ковід» вже не є результативним і є підозра на зараження новою коронавірусною інфекцією.

Результати ІФА-тесту на COVID-19: як трактувати показники

У зв’язку з недостатнім вивченням вірусу SARS-CoV-2 немає точної інформації, як довго зберігається імунна відповідь. Є дані про те, що тільки у 9-10% перехворілих на нову коронавірусну інфекцію з’являється стійкий довготривалий імунітет.

Імуноферментний аналіз крові дозволяє оцінити ситуацію зі здоров’ям пацієнта вже на сьогодні. Можливі варіанти готових результатів:

  • IgM < 1, IgG < 10 – антитіл до вірусу немає, варто дотримуватися підвищеної обережності, щоб уникнути зараження;
  • IgM = 1-2, IgG < 10 – підозра на безсимптомний перебіг хвороби, що вимагає мінімізації контактів з оточуючими та посилення профілактичних заходів;
  • IgM ≥ 2, IgG < 10 – все вказує на захворювання коронавірусом, що зобов’язує дотримуватись самоізоляції з посиленням профілактичних заходів.
  • IgM ≥ 2, IgG ≥ 10 – прикордонний результат, що вказує на наявність антитіл, але також і на те, що вірус все ще є в організмі.
  • IgM < 2, IgG ≥ 10 – визначені антитіла до вірусу, стійкий імунітет у поточний час.
Виявлення антитіл до COVID-19 методом ІФА: все, що потрібно знати

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Ігор Василик
Ігор Василик
Журналіст, фрілансер. Закінчив факультет журналістики ЛНУ в 2008 році журналістка, власкор регіональних та центральних ЗМІ. Закінчила Києво-Могилянську академію у 2019 році.
-Реклама-

РЕКЛАМА

zhytlo-ta-komercziya-zi-svyatkovymy-znyzhkamy/

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

On this website and using the ⬆️ images :- Is it possible your wife could order me one of each in L if they would arrive in time for Saturday /Sunday

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні