-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Як працювали депутати Івано-Франківської міської ради упродовж третього року повноважень

-Реклама-spot_img
spot_img

Громадська організація «Центр Політичних Студій» презентувала комплексне персональне оцінювання роботи депутатів Івано-Франківської міської ради, яке проводилося упродовж листопада 2022 року до листопада 2023 року в межах всеукраїнської громадської кампанії «Атестація депутатів місцевих рад». Результати представили директор ГО «Центр Політичних Студій» Віталій Світлик та регіональна координаторка кампанії в Івано-Франківській області Христина Дуда.

Згідно з ними, середня оцінка роботи всього депутатського корпусу Івано-Франківської ради протягом третього року складає 2,9 бали.

Критеріями для оцінювання слугували показники відкритості, прозорості, доброчесності та підзвітності. За результатами моніторингу депутатська діяльність кожного із місцевих обранців була оцінена за шкалою від “0” до “5 балів”. 

У зв’язку з тим, що під час моніторингового періоду окремі представники депутатського корпусу не мали змоги повною мірою виконувати свою роботу через несення служби у лавах Збройних Сил України, в рамках дослідження не оцінювалася діяльність п’яти депутатів: Андрія Грималюка, Олега Капустяка, Ростислава Котовича, Михайла Нагірного та Маріанни Смаль.

- РЕКЛАМА-

За результатами оцінювання роботи депутатів за третій рік повноважень жоден із них не зміг отримати за свою діяльність найвищого балу «5». Тільки шестеро з обранців набрали «4 бали»: Мар’яна Вершиніна, Надія Когутяк, Юрій Лозяк, Сергій Палійчук, Василь Ревчук, Степан Руднянин.

Найнижчі оцінки «2» отримали четверо депутатів: Ярослав Дубас, Леся Муравйова, Роман Онуфріїв, Руслан Терешко. 

Ще 27 обранців отримали задовільну оцінку «3 бали» за свою діяльність: Сергій Абрам’як, Олег Андрухів, Андрій Балагура, Ольга Бойчук, Віталій Бурко, Мар’ян Вагилевич, Олег Загурський, Надія Загурська, Оксана Іванюк, Тетяна Квасна, Микола Ковальчук, Ігор Корсун, Галина Куницька, Стефан Магас, Роман Марцінків, Вікторія Нагорна, Уляна Облещук, Уляна Досюк, Олексій Петечел, Геннадій Пономаренко, Віктор Синишин, Андрій Строїч, Наталія Татумірак, Володимир Фецич, Роман Харук, Володимир Яблонь, Михайло Яцків.

У Івано-Франківській міській раді VIII скликання працюють три депутатські фракції: Всеукраїнського об’єднання «Свобода» (28 депутатів), Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина» (4 депутати) та політичної партії «Європейська Солідарність (10 депутатів). Відповідно до оцінювання за об’єктивними показниками в середньому, фракція “Європейської солідарності” отримала “3,5 бали”, фракція ВО “Батьківщина” – “3 бали” і фракція ВО “Свобода” – “2,9 бали”. 

Крім того, діяльність депутатів Івано-Франківської міської ради оцінювалася через проведення експертного опитування. Роботу місцевих обранців опитані оцінювали від «1» до «5» балів або ж обрали варіант «Нічого не знаю про депутата/депутатку, його/її діяльність». Також експерти зазначали критерії, якими керувались під час оцінки роботи депутатів. 

За результатами експертного опитування жоден із депутатів не був оцінений найвищим балом «5».  Проте і  негативної оцінки від експертів «1 бал» за третій рік роботи у раді ніхто із обранців не отримав. Діяльність переважної більшості депутатів (29) було оцінено на «3 бали», ще п’ятьох – на «2». Лише троє обранців отримали від експертів позитивну оцінку «4 бали»: Олег Андрухів, Віталій Бурко та Олексій Петечел.

Позитивним аспектом є те, що на офіційному сайті Івано-Франківської міської ради містяться персональні сторінки усіх депутатів, де розміщено їхні біографії, контакти, покликання на звітність та електронні декларації. Протягом третього року повноважень ради повну біографічну інформацію можна було знайти про всіх депутатів. Проте окремі дані потребують деталізації.

За результатами моніторингу здійснення прийому виборців у депутатських приймальнях вдалося підтвердити відносно 40 депутатів.

Регулярний особистий прийом здійснюють лише 36 депутатів із 42. Під час моніторингу не вдалося підтвердити здійснення особистого прийому виборців шістьома депутатами: Андрієм Грималюком, Ярославом Дубасом, Олегом Капустяком, Михайлом Нагірним, Романом Онуфріївим, Маріанною Смаль. Крім Ярослава Дубаса, п’ятеро із них несуть службу в ЗСУ.

На офіційному сайті Івано-Франківської міської ради розміщено інформацію про час та місце проведення прийому громадян, контактні відомості громадських приймалень щодо кожного із 42 депутатів. Всі зазначені відомості в процесі дослідження виявилися актуальними. 

За результатами нашого дослідження усі депутати активно використовують двосторонню комунікацію із громадянами за допомогою різноманітних електронних ресурсів: електронні скриньки, покликання на які розміщено на сайті міської ради; також використовують соціальну мережу facebook. Незначна частина депутатів зареєстровані в instagram, однак переважно  неактивно висвітлюють свою діяльність у цій соцмережі.

Один з найкращих показників за критеріями моніторингу у представників депутатського корпусу Івано-Франківської міськради – з оприлюднення декларацій про майно та доходи. Однак жоден із депутатів не оприлюднив своєї декларації за 2023 рік на інших публічних платформах, крім сайту НАЗК. 

У Івано-Франківській міській раді відсутня практика «кнопкодавства» серед депутатів. 

Станом на 1 квітня 2024 року тільки шестеро депутатів розмістили свої персональні звіти на офіційному сайті ради: Мар’яна Вершиніна, Надія Когутяк, Юрій Лозяк, Сергій Палійчук, Василь Ревчук та Степан Руднянин. Решта обранців подали колективні фракційні звіти. 

Відповідно до критеріїв моніторингу, звіт Юрія Лозяка відповідає усім пʼяти пунктам;  Степана Руднянина – чотирьом; Сергія Палічука, Мар’яни Вершиніної та Надії Когутяк – двом; Василя Ревчука – одному.

Про публічне звітування перед виборцями у відкритих джерелах не вдалося знайти інформацію щодо жодного з депутатів. Також не вдалося отримати інформацію про використання коштів депутатського фонду у 2023 році.

Резюмуючи, регіональна координаторка кампанії  «Атестація депутатів місцевих рад» Христина Дуда наголосила на важливості налагодження ефективної комунікації депутатів міськради з виборцями, більш відповідальному виконанні своїх повноважень обранцями.

За словами Віталія Світлика, директора ГО «Центр Політичних Студій»,  з початку повномасштабного вторгнення значно знизилась депутатська активність, звітування практично не відбувається: 

“За допомогою моніторингу депутати мають можливість проаналізувати власну діяльність та покращити її вже зараз. У майбутньому подібний публічний рейтинг слугуватиме критерієм для оцінки громадянами, коли вони зможуть робити більш усвідомлений вибір та обрати кращих депутатів”, – акцентував він.

З повним текстом дослідження можна ознайомитися за посиланням.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

-Реклама-

РЕКЛАМА

zhytlo-ta-komercziya-zi-svyatkovymy-znyzhkamy/

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

On this website and using the ⬆️ images :- Is it possible your wife could order me one of each in L if they would arrive in time for Saturday /Sunday

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні