Протиепідемічні норми роботи ринків в умовах карантину Міністерство охорони здоров’я пом’якшило з восьмого червня. Чи вплинули ці пом’якшення на роботу івано-франківських ринків і якість обслуговування, журналісти Суспільного вирішили розпитати у продавців і покупців івано-франківських ринків.
Франківка Ірина Дем’янчук каже, що особливого пом’якшення обмежень на центральному ринку не відчула, але з усіма вимогами погоджується:
“Виконую усе, що просять, так що претензій ніяких немає. Є певні незручності, але що вдієш, це називається життя. Є й позитив і негатив, але ми мусимо до цього звикати і приймати так, як воно є”.
Працівниця ринку Марія Павлюк розповідає, що нові пом’якшення в умовах карантину на її роботу не впливають:
“Трішки складно в масці, тому що і рукавичка, і маска обтяжують, коли працюєш 12 годин. Але попри всі умови зусилля прикладаємо. Ще не навчені люди, щоб дотримуватися дистанції півтора метра, але стараються”.
Виконавчий директор фірми, яка керує центральним продуктовим ринком, “Марксмен Компані” Геннадій Ахтирський, говорить, що із запропонованих пом’якшень скасували тільки вимірювання температури у покупців.
“Проводиться повна дезінфекція, часткова дезінфекція контактних поверхонь кожних три години. Людей ми впускаємо тільки в масках, всім працівникам, підприємцям і продавцям проводимо обов’язковий температурний скрінінг. Плівки ми залишили, тому що деякою мірою вони свій ефект дають”, – розповідає Геннадій Ахтирський.
Відвідувачка ринку непродовольчих товарів “П’ятачок” Олена Кондрат каже, що у спекотні дні потрібно скасувати носіння масок та міряння температури: “Плівки треба, щоб були, а температуру міряти… Кожна свідома людина відчуває по своєму організму, треба міряти чи ні. Вже за три місяці, думаю, люди мають бути навчені поважати себе”.
Працівниця цього ринку Галича Мельничук стежить, щоб покупці заходили в масках та дотримувалися дистанції, проте температуру вже не вимірює.
Директор ринку “Траян” Василь Семків говорить, що давно чекав, коли нарешті можна буде зняти захисні екрани між продавцями і покупцями, бо виникають моменти, коли покупців незручно обслуговувати.