Сьогодні у Івано-Франківську відбулася панельна дискусія «Рік війни: роль Франківська в Україні. Економіка, безпека, ідентичність, культура, суспільство» в межах проєкту «Стратегія Івано-Франківська».
Спікерами дискусії стали міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків, член правління БАІФ Віктор Вінтоняк, письменник Тарас Прохасько, художник і музикант Ярема Стецик та директорка «Карпатського інституту аналітики “FrankoLytics”» Ольга Максимович.
Модератором заходу був Євген Глібовицький.
“Франківськ відіграє важливу роль в обороні країни. 11 тисяч наших мешканців воюють у різних військових частинах. Для нашого міста це велика кількість. На базі міста також сформовано кілька частин. У Франківську сформувався дуже потужний волонтерський рух. Франківськ розуміє, що робити, аби не зникла мотивація захищати Україну. Тому громада бере на себе обов’язок назавжди допомагати родинам військовослужбовців, утримувати їх і допомагати в усьому. За минулий рік мені довелося бути на 204 похоронах і це дуже важко. У перші дні війни я бачив величезні черги до військкомату. Зараз ця мотивація дещо впала. А війна може затягнутися не на один день і не на один місяць”, – розповів міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.
Він також зазначив, що Івано-Франківськ є одним з найбільш безпечних міст в Україні і тепер у міста є нові можливості, зокрема в оборонній промисловості. А ще – це регіон, який прийняв велику кількість внутрішньо переміщених осіб.
Директорка «Карпатського інституту аналітики “FrankoLytics”» Ольга Максимович наголошує:
“До війни ми мали гарний прогноз, хотіли зрозуміти демографію: як розвиватиметься місто, скільки дітей в ньому народиться і яким буде населення в 2030 році. Ми встигли зафіксувати, яким був би Франківськ, якби війни не було. Це той Франківськ, який не відбувся. У 2021 році ми досліджували, яке слово найчастіше виринає в пошуку, коли люди шукають інформацію про Івано-Франківськ. І це слово – “Економіка”, дослідження про добробут, саморозвиток, економічне зростання. У 2022 році ключове слово в дослідженнях про Франківськ – “Україна”. Коли сталася війна, через Прикарпаття проїхали чверть мільйона українців і прикарпатці їх прихистили. Кожен шостий франківець допомагав фінансово, кожен четвертий – волонтерив. Ми об’єдналися і це наш головний здобуток. Ці виклики роблять нас сильнішими і спроможнішими. Люди Івано-Франківська – це цінність”.