Великий піст триватиме з 15 березня по 1 травня. Пише Главком.
“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.
Цьогоріч Великий піст розпочинається 15 березня. Для православних християн він є найсуворішим і спрямований на те, щоб очистити душу і тіло до найбільшого свята – Великодня.
Дотримання Великого посту – це спосіб показати істинну любов і смиренність перед Христом. У такі дні людина повинна контролювати не тільки харчування, але і помисли, намагатися не виявляти негативних емоцій.
В час посту не можна вінчатися, веселитися і відвідувати розважальні заходи. Необхідно більше часу проводити в молитві та відвідувати церкву.
Коли починається Великий піст
Великий піст триватиме з 15 березня по 1 травня.
Найсуворіші тижні посту – перший та останній. Деякі дні під менш суворими обмеженнями. Це: Благовіщення – 7 квітня, Лазарева субота – 24 квітня, Вербна неділя – 25 квітня та вихідні дні. У такі дні дозволена риба та рибні продукти, а також їжа з додаванням олії.
Що можна їсти
Цей піст вважається найсуворішим з усіх. Віруючим рекомендовано повністю утримуватися від м’яса, яєць, молочних продуктів. Риба дозволена тільки в деякі свята – Благовіщення і Вхід Господній в Єрусалим. У Лазареву суботу дозволено їсти рибну ікру. По буднях їсти дозволено тільки один раз на день, на вихідних – два рази.
Понеділок, середа і п’ятниця – це дні для холодної їжі без олії і термічної обробки – сухоядіння. Дозволено їсти хліб, свіжі або мочені фрукти, квашені або солоні овочі, гриби, мед і горіхи.
У вівторок і четвер дозволена гаряча їжа без олії. Це варена їжа, яка приготовлена без використання олії, наприклад, овочеві та грибні супи, каші і макаронні вироби. Також можна вживати чай, каву, компоти, відвари.
По суботах і неділях можна вживати їжу з рослинними оліями – супи, каші, тушковані і печені овочі, гриби, хліб.
Важливо знати, що календар харчування у Великий піст складається за суворим монастирським статутом. Миряни (не монахи) можуть постити не так строго, з огляду на своє здоров’я, життєві обставини, фізичну працю. Так, наприклад, відмова від олій всі будні дні зазвичай не практикується, як і повне сухоядіння. Деякі повністю виключають рибу з раціону, інші – їдять її частіше, ніж дозволені два раз за весь піст.
Що треба робити у Великий піст
У Великий піст бажано щиро молитися, ходити до храму, коли є можливість, сповідатися та причащатися (хоча б раз на місяць). Саме молитва, сповідь та причастя – головна зброя християнина під час Великого посту.
Чого не можна робити у Великий піст
У Великий піст не можна сваритися, лаятися, вживати алкоголь.
Треба уникати усіх надмірностей, що можуть пошкодити миру та спокою вашої душі.
Кому можна не дотримуватися посту:
Людям похилого віку
Людям з хронічними захворюваннями
Людям після тривалої хвороби, які перебувають у періоді відновлення
Вагітним жінкам
Маленьким дітям
Людям, які важко фізично працюють
Подорожнім, які знаходяться в далекій дорозі.
Нагадаємо, що
Франківський священик дав поради, як з користю провести Великий піст ВІДЕО
Дев’ять тез про піст від прикарпатського отця Івана Рибарука