Жителька Калуша, що на Івано-Франківщині, Мирослава Яковина скаржиться на те, що її 100-літній будинок підтоплює через роботи, які проводить сусід на суміжній земельній ділянці.
Комісія міськради рекомендувала чоловікові зробити гідроізоляцію стіни, однак такі роботи він не провів. Мирослава Яковина звернулася до поліції. Про це жінка розповіла Суспільному, передає Правда.іф.
Косметологія FineLine пропонує лазерну епіляцію на новому 3000w апараті. Спробуйте перший сеанс на ділянку пахв безкоштовно. Переконайтесь у ефективності!
Заступник міського голови Калуша Мирослав Тихий каже: комісія, яку сформували у міськраді, рекомендувала чоловікові затинькувати й зробити гідроізоляцію стіни.
“Молода пара, я так розумію, купила будинок. Наскільки мені відомо, він не підлягав подальшій експлуатації, і вони його фактично самовільно знесли. Ми виїжджали туди комісійно. Оглядали. Сторони зустрічалися в мене в кабінеті. Попередньо вони дійшли згоди про те, що він розробить ескізний проєкт, отримає будівельний паспорт, дозвіл на реконструкцію і відновить в тих самих межах будівлю”, — каже Мирослав Тихий.
Начальник відділу архітектурно-будівельного контролю Калуської міської ради Анатолій Топоров говорить: провести перевірку щодо самовільного знесення будівлі у період воєнного стану вони не можуть. За його словами, 6 липня 2023 року власник будинку виготовив паспорт на реконструкцію цієї будівлі.
“Наявне повідомлення про початок виконання будівельних робіт, яке здійснюється на підставі наявного паспорта, подано тільки 6 липня. Він декілька разів переробляв ескізні пропозиції. Він подав одного разу ескіз, що там було два поверхи. Відповідно управління архітектури це не погодило і дало вимогу, що будинок має бути одноповерховим, не вище за будинок пані Яковини”, — говорить Анатолій Топоров.
Щоб зробити гідроізоляцію стіни, сусід викопав рів глибиною 3 м й довжиною 10, розповідає Мирослава Яковина. Але, каже, робіт з гідроізоляції стіни не проводив, тож вона звернулася до поліції.
“Він 21 червня, не маючи ніяких документів, завозить важку техніку, самоскид, екскаватор, — і риє котлован. Після того попри стіну зробилася велика яма, з якої почало втягувати воду по моїй стіні цокольного поверху. Замокла стіна”, — розповідає Мирослава Яковина.
Поліція зареєструвала два звернення від жінки, повідомив Суспільному речник поліції в Івано-Франківській області Андрій Яцків.
“6 липня до поліції Калуша надійшло повідомлення від місцевої жительки по факту знесення сусідом стіни будинку у Калуші на вулиці Міцкевича, 4. Поліція звернення зареєструвала. Наразі проводиться перевірка. В ході проведення перевірки буде з’ясовано всі обставини й прийнято рішення”, — сказав Андрій Яцків.
Сусід Мирослави може проводити реконструкцію будинку на своїй ділянці, адже має будівельний паспорт, каже начальник відділу державного архітектурно-будівельного контролю Калуської міської ради Анатолій Топоров.
“Це можна розцінювати як підготовчі роботи, бо суто на демонтаж власного житлового будинку не потрібно дозвільних документів. Відповідно, якщо він звернувся по виготовлення будівельного паспорта, це — ознака того, що це — підготовчі роботи”, — говорить Анатолій Топоров.
Суспільне намагалося отримати коментар сусіда Мирослави, проте на момент виходу матеріалу він не відповідав на наші телефонні дзвінки.