А наступна історія – про жінку, яка надихає. Вона професійна художниця, завідує сільським клубом, співає в ансамблі, веде дитячі гуртки, розмальовує сільські будинки, асистує лікарям. А тепер ще й перша жінка рятувальниця-доброволець на Прикарпатті. Про ту, яка не побоялася зламати стереотипи, і на власному прикладі довела, що рятувальник – це не лише чоловіча професія, пишуть Подробиці.
У карпатському селі Лани свято – відкривають підрозділ добровільної пожежної команди. Зібралися сотні місцевих. Адже подія небуденна. На все Прикарпаття таких команд – лише три. А ця – особлива: серед добровольців-рятувальників – жінка.
Я, Николин Христина, вступаю на службу Дубовецької територіальної громади урочисто присягаю захищати інтереси громади та її мешканців. Та всіляко сприяти зміцненню авторитету добровільної пожежної команди.
Бачити Христину на сцені – селяни вже звикли. Адже жінка багато років очолює сільський клуб. Веде мистецький гурток та співає в народному ансамблі.
Ой у вишневому саду там соловейко щебетав. Додому я посилалася, а ти мене все не пускав.
Але те, що тендітна жінка тепер ще й член пожежної команди, для багатьох стало справжньою несподіванкою.
Костюм рятувальника в кабінеті Христини тепер висить поруч зі сценічним вбранням. Жінка каже: і досі не може повірити, що вона – член сільської пожежної команди. Бо стати рятувальником – це її дитяча мрія. Але батьки наполягали на художній освіті.
Христина Николин, рятувальниця-доброволець:
Я втілила мрію батька, тому що батько завжди – ти маєш малювати. Я росла з цим. А рятувальник – це було так якби.. Я захоплювалася цими людьми, вони дійсно виконують велику місію.
Та саме вміння малювати звело жінку з рятувальниками-добровольцями. Христина оформляла будівлю для майбутнього центру з вивчення правил безпеки.
Христина Николин, рятувальниця-доброволець:
Кажу, могли й мене запросити. Я б хотіла. Якщо можна чимось допомогти… Є, дякувати богу, є фізична змога, є здоров’я, якщо можу бульбу копати в ручну, в мене бабця старої закалки.
Керівник пожежної команди Михайло Лазарарчук каже: і сам думав запропонувати Христині поповнити їхні лави. Позаяк вона – молода, смілива, ще й має навички медика. Так і стала дівчина сьомим учасником їхньої “дружини”.
Михайло Лазарчук, керівник добровільної пожежної команди села Лани:
Вона буде виконувати у нас функції по наданню першої медичної допомоги. Для Христини це перша сходинка, в майбутньому вона планує стати професійною рятувальницею.
У планах Христини – пройти медичні курси, аби надавати допомогу професійно. Родина до нової професії – поставилася з розумінням. Чоловік усіляко підтримує, а маленька донечка називає маму не інакше як супергероїнею.
Христина – перша жінка рятувальниця-доброволець на Прикарпатті. Але в державній службі надзвичайних ситуацій переконані – жінок у їхніх лавах більшатиме. Це – лише питання часу.