Норвегія закохує в себе з першого погляду. Це країна неймовірної природи з чистим повітрям, яка гостинно прийняла бігунів-марафонців із усього світу.
Відпочивши після марафону в Франції, прикарпатець Микола Таран запланував красиву марафонську дистанцію Fjordkraft Bergen City Marathon в Бергені — другому норвезькому місті за кількістю людей і колишній столиці Норвегії. Центральна частина міста розташована на пагорбах міського фіорда. Берген оточений невеликими горами, піднявшись на які, можна милуватися містом, інформують «Вікна».
Ця країна славиться своїми мальовничими і складними марафонськими трасами, розповідає Микола Таран:
«Реєструючись на цей марафон, я знав, що буде важко, враховуючи мої попередні бігові досвіди в Норвегіі: BMW Oslo Marathon і Oslo Triple 73 км».
Прикарпатець тренувався, готуючись до умов Норвегії, збільшивши бігові години тренування із додатковим вантажем на спині. І результат виправдав очікування: Микола Таран зміг фінішувати із легкістю в ногах, не зважаючи на важку трасу, в якій більшу половину траси довелося долати вверх. Микола Таран зазначає:
«Цей забіг в моєму списку посідає особливе місце. Він — для справжніх марафонців, які цінують природу і які не бояться труднощів. По-перше, це витратно; по-друге, це неблизько; по-третє, це важко морально і фізично».
У Берген франківець діставався літаком з трьома пересадками. За його словами, це виснажливо для організму, тому прилетів за два дні до марафону, щоб відновити свої сили та акліматизуватися. Усім, хто захоче спробувати себе в Fjordkraft Bergen City Marathon в Бергені, марафонець радить наступне:
«День перед стартом — завжди морально важкий і стресовий. Але я б рекомендував усім бігунам просто розслабитись, гуляючи пішки вуличками Бергена, розглядаючи місцеву архітектуру, сходити на набережну і загубитись на маленьких вулицях торгового кварталу, насолодитися місцевою кухнею, піднятися фунікулером на гору, звідки можна побачити все місто».
Микола Таран згадує, що 42 км траси були важкими, марафон складався із двох півмарафонських кіл. Усе місто цього дня належало марафонцям: були перекриті вулиці, на вулицях місцеві мешканці підтримували спортсменів, тож, при карпатець фінішував із прапором України:
«До речі,фінішування із прапором України — це моя традиція. Де б я не бігав, завжди фінішую із ним. Це мені додає гордості і ще більше сил і наснаги».
Наступний етап франківського марафонця — легендарна Львівська велосотка-2019, півмарафони в Чернівцях та Одесі і королівський марафон в Стокгольмі.